ادب و فرهنگ

مسابقه بزرگ سیرت النبی با حضور پنج هزار جوان از ۲۲ ولایت در بلخ برگزار شد

افغان رادیوافغانستان-کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا از ده سال بدین مسابقه بزرگ سیرت النبی را با حضور و سهمگیری جوانان، تاجران و بزرگان قومی و سیاسی هر ساله در ماه مبارک رمضان در صحن روضه مبارک مرکز شهرمزارشریف برگزار می کند.

مسابقه سیرت النبی از سوی کانون علمی فرهنگی شهید توانا امروز با شرکت بیش از ۵ هزار جوان از ۲۲ ولایت افغانستان در صحن روضه مبارک برگزار شد.

عبدالروف توانا مسئول کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا با راه اندازی دهمین دور مسابقه سیرت النبی در ولایت بلخ می گوید: در همین دور مسابقه سیرت النبی بیش از پنج هزار جوان از ۲۲ ولایت افغانستان اشتراک نمودند که ندای اصلی این جوانان صلح، همگرایی و همدلی برای مردم جمهوری اسلامی افغانستان و همه بشریت می باشد.

توانا افزود: هدف اساسی این مسابقه شناخت فرهنگ ناب محمد مصطفی (ص) و معرفت با زندگی ایشان می باشد چون با شناخت پیامبر (ص) ما می توانیم دوست را از دشمن تفکیک نماییم بدون شناخت از رسول اکرم در شرایطی که با نام دین، بی دینی صورت می گیرد و تیشه بر ریشه دین میزنند ما آن دشمن خفاش که زیر کلمه طیبه خون می ریزاند نمی شناسیم.

وی با بیان اینکه شناخت حقیقی از حضرت محمد (ص) سبب شناخت دشمن و رستگاری جامعه است، گفت یگانه راه صلح در کشور مان کسب علم، دانش و شناخت از حضرت محمد (ص) است.

مسئول کانون علمی فرهنگی شهید توانا می گوید بشریت بداند شناخت از شخصیتی که ریختاندن خون یک انسان را برابر با قتل همه انسان ها میداند، شخصیتی که با مردن یهودی ناراحت می شود قطعا جامعه را به سوی صلح و رستگاری سوق میدهد؛ هر کسی که حقیقت اسلام و پیامبرش را شناخت و فرهنگ ناب اسلامی را درک کرد برای صلح و امنیت در افغانستان و جهان کمک می کند.

وی اظهار داشت که یگانه راه تامین امنیت و صلح در جمهوری اسلامی افغانستان شناخت پیامبر اسلام (ص) می باشد و در این مسابقه شیعه و سنی اشتراک نمودند چون حضرت محمد (ص) شخصیتی جهانی و اسلامی است و مربوط گروهی، قومی و مذهبی نمی شود.

وی گفت برندگان این مسابقه از سوی بزرگان و تاجران کشور مورد شفقت و اهدای جوایز قرار می گیرند در حقیقت مسابقه سیرت النبی یک محور همدلی، وحدت و استقرار صلح خواهی در افغانستان می باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا