رویدادهای داخلی

حمله طالبان بر ولسوالی شملزائی زابل عقب زده شد

افغان رادیو، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی حمله گروه طالبان بر ولسوالی شملزائی ولایت زابل را عقب زده‌ و به این ترتیب از سقوط این ولسوالی به دست این گروه جلوگیری کرده‌اند. این حمله از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان سه‌شنبه‌شب گذشته انجام شده است.

قیس منگل، سخنگوی وزارت دفاع ملی روز چهارشنبه، بیست‌وپنجم ثور، در یک پیام ویدیویی می‌گوید که حمله تهاجمی گروه طالبان بر ولسوالی شملزائی از سوی نیروهای امنیتی کشور عقب زده شده است. منگل هرچند در مورد رقم دقیق تلفات گروه طالبان و نیروهای امنیتی جزییات نمی‌دهد، اما می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان با تحمل تلفات سنگین از میدان نبرد فرار کرده‌ و درگیری‌ها پایان یافته است.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی زابل با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی از سقوط ولسوالی شملزائی جلوگیری کرده و حمله گروه طالبان را عقب زده‌اند. این دفتر تصریح کرده است که گروه طالبان با انجام حمله تهاجمی و گروهی شب گذشته قصد سقوط این ولسوالی را داشت، اما به این کار موفق نشد.

بر‌اساس معلومات دفتر مطبوعاتی والی زابل، در جریان درگیری، نیروهای امنیتی افغان و مأموریت حمایت قاطع از ولایت قندهار به ولسوالی شملزائی رسیده و وضعیت در کنترل نیروهای امنیتی است.

زابل یکی از ولایت‌های ناآرام در جنوب کشور است. گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا