رویدادهای داخلی

انفجارها در شهر جلال‌آباد چهار کشته و ۲۰ زخمی برجا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه وقوع چند انفجار در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار چهار نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. این انفجارها حوالی شام روز دوشنبه، بیست‌وسوم ثور در منطقه پر رفت‌وآمد موسوم به «چوک تلاشی» از مربوطات ناحیه چهارم این شهر به وقوع پیوسته است. مسوولان محلی ننگرهار گفته‌اند که قربانیان این رویداد همه غیرنظامی‌اند.

شاه‌محمود میاخیل، والی ننگرهار، ناوقت دوشنبه‌شب هنگام بازدید از زخمیان این رویداد در شفاخانه، گفته است که این انفجارها با استفاده از مواد جاسازی شده در ریکشا انجام شده است و در آن چهار نفر که همه دست فروش بوده‌، کشته شده‌اند.  ‌

میاخیل هم‌چنان گفته است که ۲۰ نفر دیگر در این رویداد زخم برداشته‌اند که وضعیت چند زخمی این رویداد وخیم است. در میان زخمیان یک کودک نیز شامل است.  

از جانب دیگر، شاه‌محمود میاخیل به فرمانده پولیس و مسوولان امنیتی ولایت ننگرهار گوش‌زد کرده است که برای تأمین امنیت این شهر تدابیر جدی و لازم را روی دست بگیرند.

تاکنون کسی و یا گروهی مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

ننگرهار در شرق از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. بیش‌تر در این ولایت گروه داعش و طالبان فعالیت و حضور دارند.  

انفجارها در ننگرهار در حالی غیرنظامیان را هدف قرار داده است که هیأت معاونت سازمان ملل متحد یا یوناما، روز دوشنبه، بیست‌وسوم ثور، در گزارشی نسبت به افزایش روز افزون تلفات غیرنظامیان در جریان ماه رمضان ابراز نگرانی کرد. این نهاد از گروه‌های درگیر جنگ خواسته است که اهداف غیرنظامی را مورد حمله قرار ندهند.

هم‌زمان با این، تدامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد برای افغانستان، گفته است: «قطعاً، هیچ توجیه‌ای برای راه‌اندازی حملات عمدی و بدون تفکیک در برابر غیرنظامیان وجود ندارد.» یاماموتو که ریاست دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل را نیز بر‌عهده دارد، طرف‌های درگیر را به حفاظت از غیرنظامیان ترغیب کرده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا