رویدادهای داخلی

امریکا احتمالاً ۱۲۰ هزار سرباز برای مقابله با ایران به خاورمیانه می‌فرستد

در پی افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و تهران گزارش شده است که امریکا احتمالاً ۱۲۰ هزار سرباز برای مقابله با تهدیدات ایران به خاورمیانه می‌فرستد.

نیورک تایمز گزارش داده است که امریکا سرگرم بررسی چند گزینه نظامی برای مقابله با تهدیدات ایران است. به گزارش این روزنامه، اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه، یکی از این گزینه‌ها است. منبع معلومات این گزارش، یکی از نماینده‌گان دولت امریکا است که نامش فاش نشده است.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی گفته است که امریکا احتمال دارد برای مقابله با تهدیدات ایران ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه بفرستد. رویترز افزوده است که دولت امریکا دو تهدید را از سوی رژیم ایران و سازمان‌های نظامی وابسته به آن جدی گرفته است. یکی از این تهدیدات، احتمال حمله دولت ایران و یا گروه‌های نیابتی وابسته به آن به سربازان امریکایی و نهادهای وابسته به امریکا در منطقه است. تهدید دوم احتمال از سرگیری تلاش‌ها برای تولید سلاح هسته‌ای توسط ایران است که بارها به این دلیل زیر فشار جامعه جهانی قرار گرفته است.

طبق گزارش‌ها، پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا، این گزینه نظامی را طی دیداری با دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور، با وی در میان گذاشته است. این دیدار روز پنج‌شنبه گذشته انجام شده است.

این در حالی است که مقامات امریکایی پیشتر گفته بودند که خواستار جنگ با ایران نیستند. این مقامات همزمان تصریح کرده‌اند که در برابر هر گونه حمله ایران به منافع امریکا و متحدان آن پاسخ کوبنده خواهند داد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا