ورزشی

تیم دوچرخه سواری راه لاجورد عازم گرجستان شدند

تیم دوچرخه سواری راه لاجورد پس از عبور از خاک ترکمنستان با توقف یک هفته ای در شهر باکو پایتخت آذربایجان، عزم سفر به طرف گرجستان را نمودند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، تیم دوچرخه سواری در شهر باکو ضمن اینکه در یک مسابقه دوچرخه سواری شرکت کردند با توزیع بروشورها پیام صلح خواهی مردم افغانستان را به شرکت کنندگان مسابقه وشهروندان باکو رسانیدند.

طبق آخرین گزارش این ورزشکاران پس از پیمودن ۱۲۶ کیلومتر از باکو به حاجی قبول رسیدند و قراراست امروز به سمت شهر تاریخی گنجه و مرز گرجستان حرکت کنند.

قابل ذکر است: دوچرخه سواران راه لاجورد ولایت هرات که حدود ۲۰ روز قبل با پیام صلح از شهر هرات حرکت نموده بودند، در نظر دارند با پیمودن ۴۱۴۷ کیلومتر از مسیر کشور های ترکمنستان، آذربایجان، گرجستان خود شان را به ترکیه برسانند.

راه ترانزیتی لاجورد یک بزرگ راه تاریخی و تجارتی میان افغانستان و کشور های آسیای میانه است که در صادارت و واردات کالاهای تجارتی و رشد اقتصادی کشور نقش موثر دارد.

این بزرگ راه تجارتی در ماه قوس سال ۱۳۹۷ توسط رئیس جمهور افغانستان و با حضور داشت نماینده های کشورهای ترکمنستان، آذرباییجان، گرجستان و ترکیه در شهر هرات افتتاح شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا