نماینده رییس جمهور در امور اجماع منطقه‌ای صلح به آلمان رفت

افغان رادیو، کابل: محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ شورای عالی صلح و نماینده‌ ویژه رییس ‌جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، روز یک‌‍شنبه، بیست‌ودوم ثور، در رأس یک هیأت بلندپایه دولتی به آلمان رفت.

شورای عالی صلح در خبرنامه‌ای اعلام کرده است که آقای داوودزی در جریان این سفر با مقام‌های آلمان در مورد روند صلح افغانستان و هم‌چنان توسعه‌ اجماع بین‌المللی صلح دیدار و بحث خواهد کرد. این سفر در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این وزارت خارجه آلمان برای میزبانی نشست موسوم به بن سوم اعلام آماده‌گی کرده بود.

بر اساس این خبرنامه، آقای داوودزی، پس از سفر به آلمان و دیدار با مقام‌های آن کشور، به هندوستان سفر می‌کند. او قرار است در سفر به هند با وزیر خارجه‌ و شماری دیگر از مقام‌های این کشور در مورد روند صلح افغانستان گفت‌وگو کند.

سفر آقای داوودزی به هند در ادامه سفرهای منطقه‌ای او انجام می‌شود. نماینده‌ ویژه رییس ‌جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، پیش از این به ایران، پاکستان و چین سفر کرده بود. او در این سفرها با مقام‌های این کشورها در پیوند به پروسه صلح افغانستان گفت‌وگو کرد. آقای داوودزی پس از اجرای سفر به چین، ایران و پاکستان اعلام کرد که تأمین اجماع منطقه‌ای برای صلح افغانستان مشکل است و این کشورها هر کدام ابتکارات ویژه خودشان را دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن