رویدادهای داخلی

چهار پولیس در درگیری با طالبان در تخار کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در پی حمله گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار، چهار پولیس کشته و سه پولیس دیگر زخمی شده‌اند. مسوولان محلی می‌گویند که کشته‌گان شامل دو سرباز پولیس ملی و دو سرباز پولیس محلی می‌شوند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، روز شنبه، بیست‌ویکم ثور به روزنامه افغان رادیو گفت که افراد وابسته به گروه طالبان در نزدیکی‌های بازار ولسوالی خواجه‌غار بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی حمله کردند. به گفته هجری، این حمله که حوالی ساعت ۱:۰۰ بامداد آغاز شد، با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبه‌رو شده است. سخنگوی والی توضیح داد که در نتیجه مقاومت نیروهای امنیتی، به گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده و حمله این گروه نیز عقب زده شده است. او رقم دقیقی از شمار تلفات گروه طالبان ارائه نکرد.

جواد هجری هم‌چنان گفت که افراد گروه طالبان از ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز به ولسوالی خواجه‌غار حمله کرده بودند که در پی ضد حمله نیروهای امنیتی دوباره به این ولسوالی عقب‌نشینی کردند. ‌

گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های ولایت تخار فعالیت گسترده دارد. هفته گذشت در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی خواجه بهاءالدین این ولایت، هشت پولیس جان باختند. ولایت تخار در همسایه‌گی ولایت‌های بغلان و کندز قرار دارد و بیش‌ترین تهدید گروه طالبان متوجه ولسوالی‌هایی است که در همسایه‌گی با این دو ولایت موقعیت دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا