رویدادهای داخلی

شانزده طالب در حملات هوایی و درگیری میان‌گروهی در غزنی کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه سه مورد حمله هوایی و یک مورد درگیری میان‌گروهی در مربوطات ولایت غزنی، شانزده جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی روز شنبه، بیست‌ویکم ثور، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که این سه مورد حمله هوایی از سوی نیروهای مأموریت حمایت قاطع در یک شبانه‌روز گذشته در مربوطات ولسوالی اندر این ولایت اجرا شده است. به نقل از خبرنامه، دو مورد از این حمله‌‌های هوایی در روستاهای «سیدوال و جوی چهار» ولسوالی اندر صورت گرفته است. در نتیجه این حمله‌ها، چهار جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند.

هم‌چنان در نتیجه یک مورد حمله هوایی دیگر نیروهای مأموریت حمایت قاطع بر یک محل تجمع گروه طالبان در ولسوالی اندر، هشت عضو این گروه کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی از جانب دیگر گفته است که روز جمعه در نتیجه درگیری میان افراد دو فرمانده گروه طالبان در ولسوالی اندر این ولایت، چهار عضو این گروه جان باخته‌اند.

غزنی در جنوب کشور یکی از ولایات ناآرام است. جنگ‌جویان طالبان بر بخش‌هایی از این ولایت تسلط کامل دارند و در جنگ با نیروهای دولتی به سر می‌برند. از چهار ماه به این سو، نیروهای افغان و خارجی در حال سرکوب این جنگ‌جویان هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا