رویدادهای داخلی

ده غیرنظامی از یک زندان طالبان در کندز آزاد شدند

افغان رادیو، کابل: نیروهای امنیتی با اجرای یک عملیات مشترک بر یک زندان گروه طالبان در مربوطات ولایت کندز، ده غیرنظامی را آزاد کرده‌اند.

غلام‌حضرت کریمی، سخنگوی قول‌ اردوی ۲۱۷ پامیر، روز شنبه، بیست‌ویکم ثور، به روزنامه افغان رادیو گفت که این عملیات پس از چاشت روز جمعه در روستای آقسرای ولسوالی چهاردره ولایت کندز اجرا شده است.نیروهای قطعات ویژه ارتش و نیروهای هوایی این عملیات را به صورت مشترک اجرا کرده‌اند. 

به گفته کریمی، در نتیجه این عملیات یک زندان مربوط به گروه طالبان به صورت کلی منهدم شده‌ و ده زندانی غیرنظامی از این زندان طالبان آزاد شده‌اند.

گروه طالبان در ساحات تحت کنترل خود زندان‌های خودسر دارد و افراد نظامی و غیرنظامی را پس از گرفتاری در آن‌ها نگهداری می‌کند. این گروه بیش‌تر در ولایت‌های هلمند، قندهار، کندز، زابل، ارزگان، ننگرهار و غزنی در ساحات زیر کنترل خود زندان ساخته است.

نیروهای امنیتی در ششم ماه جاری با اجرای یک عملیات ویژه در مربوطات ولایت زابل ۵۳ نفر را از یک زندان گروه طالبان آزاد کرده بودند. بیش‌تر این زندانیان نظامیان بودند که از ده ماه تا دو سال در نزد گروه طالبان زندانی بودند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا