وزارت داخله: مسوول درجه یک محکمه صحرایی طالبان در غور کشته شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که مسوول درجه یک محکمه صحرایی گروه طالبان در ولایت غور در نتیجه اجرای یک عملیات هدفمند و مشترک نیروهای امنیتی کشته شده است.

این وزارت روز جمعه، بیستم ثور با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این عملیات هدفمند از سوی نیروهای قطعات ویژه پولیس و لوای خاص هوایی پنج‌شنبه‌شب گذشته در روستای «غلمین» از مربوطات مرکز ولایت غور اجرا شده و در نتیجه آن مسوول درجه یک محکمه صحرایی گروه طالبان در غور کشته شده است. 

به نقل از خبرنامه، در این عملیات دو میل سلاح با مهمات آن، شش عراده موترسایکل و اسنادهای مهم گروه طالبان نابود شده است. هم‌چنان مقداری سلاح و مهمات این گروه نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

وزارت امور داخله از این مسوول محکمه صحرایی گروه طالبان نام نبرده است اما گفته است که او فرماندهی یک شبکه این گروه را نیز بر عهده داشته است.

وزارت امور داخله در حالی از کشته شدن یک مسوول محکمه صحرایی گروه طالبان خبر می‌دهد که این گروه بارها دست به برگزاری محکمه صحرایی در ولایت غور زده است.

گروه طالبان در سال ۱۳۹۴ رخشانه‌ای ۱۹ ساله را در روستای غلمین ولایت غور سنگسار کرد. این اقدام با واکنش‌های متعدد در سراسر کشور روبه‌رو شد. شمار زیادی از نهادهای مدنی، زنان و شهروندان کشور این اقدام گروه طالبان را تقیبح کرده بودند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن