صحت

ایجاد لابراتوار کنترل کیفیت مواد غذایی در هرات

لابراتوار کنترل کیفیت مواد غذایی که با هزینه بیش از ۲۵۰ هزار دالر امریکایی به‌کمک بازرگانان ساخته شده، امروز (پنج‌شنبه، ۱۹ ثور) در ولایت هرات افتتاح شد.

فیروزالدین فیروز؛ وزیر صحت عامه که به ولایت هرات سفذ کرده، در گفتگو با خبرگزاری افق گفت که پیش از افتتاح این لابراتوار، کنترل کیفیت مواد غذایی در کابل صورت می‌گرفت و این روند طولانی بود و گاهی اوقات، سبب فاسدشدن مواد غذایی در گمرکات هرات می‌شد؛ اما حالا این مشکل برطرف شده‌است.

وزیر صحت عامه افزود که با بهره‌گیری از امکانات لابراتوار کنترل کیفیت مواد غذایی، از ورود مواد غذایی بی‌کیفیت به هرات جلوگیری خواهد شد.

افق را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، محمدکبیر اکبرزاده؛ رییس اتحادیه مواد غذایی ولایت هرات به افق گفت که با افتتاح این لابراتوار، تسهیلات زیادی در بخش آزمایش مواد غذایی وارداتی به هرات ایجاد خواهد شد و واردکنندگان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کالاهای‌شان را به کشور وارد می‌کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نگرانی‌هایی مبنی بر ورود کالاهای کم‌کیفیت و بی‌کیفیت خارجی از ایران به هرات وجود دارد.

عبدالقیوم رحیمی؛ والی هرات به خبرگزاری افق گفت که باید جلو ورود کالاهای کم‌کیفیت و بی‌کیفیت گرفته شود.

بیشتر کالاهای تولیدی ایران از طریق مرز اسلام قلعه هرات به کشور وارد می‌شود و نیاز است که کیفیت این کالاها به‌گونه دقیق بررسی شود تا مشکلات صحی برای شهروندان کشور ایجاد نگردد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا