رویدادهای داخلی

پنج کشته و ۲۴ زخمی؛ حمله بر موسسه بین‌المللی‌ «کاونترپارت» در کابل پایان یافت

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که حمله گروهی طالبان بر دفتر موسسه بین‌المللی «کاونترپارت» با کشته شدن تمامی مهاجمان این گروه پایان یافته است. در نتیجه این حمله مهاجمان گروه طالبان که حدود شش ساعت دوام کرد، ۵ نفر کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند. در میان کشته‌گان یک سرباز پولیس زن و یک سرباز دیگر شامل‌اند. سه کشته و همه زخمیان این رویداد غیرنظامیان‌اند.

بر اساس خبرنامه وزارت امور داخله، پنج جنگ‌جوی گروه طالبان حوالی ساعت ۱۱:۴۰ امروز چهارشنبه، هژدهم ثور بر دفتر موسسه بین‌المللی «کاونترپارت» حمله کردند. ابتدا یک مهاجم موتر‌بمب‌گذاری شده را در برابر دفتر این موسسه واقع در ناحیه دهم شهر کابل منفجر و پس از آن مهاجمان دیگر وارد ساختمان شدند و با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

وزارت امور داخله هم‌چنان گفته است که نیروهای قطعات ویژه پولیس در دقایق نخست این رویداد به محل حادثه رسیده و ضمن از پادرآوردن تمامی مهاجمان ۲۰۰ نفر از کارمندان موسسه بین‌المللی «کاونترپارت» را نجات داده‌اند.

مسوولیت این حمله را گروه طالبان بر عهده گرفته است.

موسسه‌ بین‌المللی «کاونترپارت» در بخش توان‌مندسازی زنان، آموزش خبرنگاران و تقویت جامعه‌ی مدنی در ۳۴ ولایت فعالیت می‌کند. این موسسه از سوی اداره‌ انکشاف بین‌المللی امریکا (USAID) تمویل می‌شود.

این حمله با واکنش‌های متعدد روبه‌روبه شده است. رییس جمهور غنی، عبدالله عبدالله رییس اجرایی، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، سفارت امریکا و حامدکرزی رییس جمهور پیشین این حمله را محکوم کرده‌اند

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا