رویدادهای داخلی

وزارت داخله: ۱۵۰ نفر از محل رویداد نجات داده شده‌اند

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که نیروهای ویژه پولیس۱۵۰ نفر از کارمندان نهاد کاونترپارت را نجات داده و عملیات برای نجات کارمندان دیگر این نهاد جریان دارد.

افراد وابسته به گروه طالبان حوالی ساعت ۱۱:۴۰ پیش از چاشت امروز چهارشنبه، هژدهم ثور، بر ساختمان دفتر نهاد کاونترپارت در مربوطات حوزه دهم شهر کابل حمله کردند. ابتدا یک انفجار نیرومند که وزارت امور داخله نوعیت آن را موتربمب تشخیص داده است، به وقوع پیوست و پس از آن مهاجمان وارد ساختمان این نهاد شدند. 

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله به روزنامه افغان رادیو گفت که ساختمان نهاد کاونترپارت چهار منزل دارد و تاکنون دو منزل آن از وجود مهاجمان پاک‌سازی شده و تلاش‌ها برای پاک‌سازی دو منزل دیگر آن جریان دارد. در حال حاضر نیروهای امنیتی مصروف پاک‌سازی منزل سوم این ساختمان‌ هستند و درگیری جریان دارد.  

پیش‌تر نصرت رحیمی گفته بود که نیروهای ویژه پولیس یک موتر پر از مواد انفجاری را از نزدیکی محل رویداد کشف کرده و آن را منفجر می‌سازد.

مسوولیت این رویداد را گروه طالبان بر‌عهده گرفته است.

وزات صحت عامه اعلام کرده است که از این رویداد تاکنون ۹ زخمی به شفاخانه انتقال داده شده‌اند.

 نهاد کاونترپارت یک مؤسسه بین‌المللی است که در بخش توانمندی زنان و توسعه جامعه مدنی و هم‌چنان انتخابات در ۳۴ ولایت کشور فعالیت می‌کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا