رویدادهای داخلی

سازمان ملل و سفارت امریکا حمله طالبان در کابل را محکوم کردند

افغان رادیو، کابل: سفارت امریکا و دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل، حمله طالبان بر نهاد کاونترپارت را محکوم کرده‌ و آن‌ را حمله بر غیرنظامیان توصیف کرده‌اند.

جان بس، سفیر امریکا در کابل، در توییتی نوشته است که حمله طالبان بر نهاد کاونترپارت را شدیداً محکوم می‌کند. او گفته است که این نهاد مسوولیت کمک به مردم عادی در روستاها، آموزش خبرنگاران و حمایت از مردم را داشت. جان بس هدف‌گیری این نهاد را خشونت بی‌رحمانه گروه طالبان توصیف کرده است. او در عین حال اقدام سریع نیروهای امنیتی افغان را ستایش کرده است.

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل نیز در یک خبرنامه این حمله را محکوم کرده و آن را حمله بر غیرنظامیان توصیف کرده است.

افراد وابسته به گروه طالبان حوالی ساعت ۱۱:۴۰ پیش از چاشت امروز چهارشنبه، هژدهم ثور، بر ساختمان دفتر نهاد کاونترپارت در مربوطات حوزه دهم شهر کابل حمله کردند. ابتدا یک انفجار نیرومند که وزارت امور داخله نوعیت آن را موتربمب تشخیص داده است، به وقوع پیوست و پس از آن مهاجمان وارد ساختمان این نهاد شدند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله به روزنامه افغان رادیو گفت که ساختمان نهاد کاونترپارت چهار منزل دارد و تاکنون دو منزل آن از وجود مهاجمان پاک‌سازی شده و تلاش‌ها برای پاک‌سازی دو منزل دیگر آن جریان دارد. در حال حاضر نیروهای امنیتی مصروف پاک‌سازی منزل سوم این ساختمان‌ هستند و درگیری جریان دارد.

وزارت امور داخله هم‌چنان گفته است که حدود ۱۶۹نفر را از میان درگیری‌ها نجات داده‌اند.

پیش‌تر نصرت رحیمی گفته بود که نیروهای ویژه پولیس یک موتر پر از مواد انفجاری را از نزدیکی محل رویداد کشف کرده و آن را منفجر می‌سازد.

مسوولیت این رویداد را گروه طالبان بر‌عهده گرفته است.

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که از این رویداد تاکنون ۹ زخمی به شفاخانه انتقال داده شده‌اند.

 نهاد کاونترپارت یک مؤسسه بین‌المللی است که در بخش توانمندسازی زنان و توسعه جامعه مدنی و هم‌چنان انتخابات در ۳۴ ولایت کشور فعالیت می‌کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا