رویدادهای داخلی

یک مخفی‌گاه جنگ‌افزار و مواد انفجاری طالبان در فراه منهدم شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله از انهدام یک مخفی‌گاه جنگ‌افزار و مواد انفجاری مربوط به گروه طالبان در ولایت فراه خبر داده است.

 در یک خبرنامه این وزارت که روز سه‌شنبه، هفدهم ثور نشر شد، آمده است که این مخفی‌گاه در روستای دیوار سرخ ولسوالی خاک‌سفید ولایت فراه در نتیجه یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی از نابود گردیده است. این عملیات دوشنبه‌شب گذشته اجرا شده است.

وزارت امور داخله هم‌چنان گفته است که مقدار «هنگفت» مواد انفجاری، ۳۵ میل سلاح مختلف و دو عراده موتر در این مخفی‌گاه مربوط به گروه طالبان از نابود شده است.

فراه نا‌آرام‌ترین ولایت در غرب افغانستان است. شدت جنگ‌ها معمولاً در فصل بهار در این ولایت افزایش می‌یابد. شب و روز نخست ماه رمضان در این ولایت با خشونت همراه بود. روز دوشنبه، شانزدهم ثور دست‌کم ۲۰ سرباز ارتش ملی در حمله‌ طالبان بر ولسوالی گلستان ولایت فراه کشته شدند.

هم‌چنان در نتیجه حمله‌های هوایی نیروهای مأموریت حمایت قاطع در ولسوالی بکواه این ولایت ۱۸ طالب کشته و ۲۵ طالب زخمی شدند. محب‌الله محب، سخنگوی پولیس در فراه، گفته است که ۵۳ کارخانه تولید مواد مخدر گروه طالبان نیز در حمله‌های هوایی نیروهای حمایت قاطع از بین برده شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا