رویدادهای داخلی

مجازات ۳۱ قاچاق‌بر در مرکز عدلی مبارزه با مواد مخدر

افغان رادیو، کابل: مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و موادمخدر، از مجازات ۳۱ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر خبر داده است. این مرکز با اعلام این خبر گفته است که این افراد در پیوند به ۱۹ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر متهم بودند و در جریان یک هفته گذشته در نشست‌های علنی محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر به زندان محکوم شده‌اند. 

در خبرنامه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر که روز سه‌شنبه، هفدهم ثور نشر شد، در مورد مدت زمان زندان این ۳۱ نفر جزییات داده نشده است. به نقل از خبرنامه، این افراد از سوی نهاد‌های کشفی و امنیتی در پیوند به قاچاق ۷۵ کیلوگرام هرویین، ۱۶ کیلوگرام مورفین، ۴۱۷ کیلوگرام تریاک، ۳ هزار و ۵۱۶ کیلوگرام چرس، ۲۰۵ لیتر مواد کیمیاوی مایع و ۷۸۱ گرام شیشه بازداشت و پرونده آن‌ها به مرکزی عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر فرستاده شده است.

 هم‌چنان مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که در جریان یک هفته گذشته نهادهای کشفی و امنیتی ۳۴ نفر را به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده‌اند که در میان‌شان ۴ زن نیز شامل‌اند. این افراد در پیوند به ۲۸ قضیه متهم شناخته شده و پرونده‌ آن‎ها به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر رسیده است.

از جمع بازداشت‌شده‌گان، ۱۶ نفر آن‌ها کسانی بوده‌اند که از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل بازداشت شده‌اند. این افراد قصد قاچاق مواد مخدر به عربستان و هندوستان را داشتند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا