رویدادهای داخلی

در پی حمله طالبان هشت پولیس در تخار جان باخت

افغان رادیو، کابل: در پی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی خواجه‌بهاءالدین ولایت تخار هشت نیروی پولیس کشته شده‌اند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار به روزنامه افغان رادیو گفت که ساعت ۱:۳۰ بامداد روز سه‌‎شنبه، هفدهم ثور‌، گروه طالبان بر پاسگاهی در مسیر میان ولسوالی درقد و ولسوالی خواجه بهاءالدین حمله کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. آقای هجری افزود، در این درگیری‌ها هشت سرباز پولیس ملی و محلی کشته شده‌اند.

به گفته او، حمله گروه طالبان با تحمل تلفات «سنگین» عقب زده شده است. جواد هجری گفت که درباره‌ی رقم دقیق تلفات گروه طالبان جزئیات در دست نیست.

از سویی هم، خلیل‌ اسیر سخنگوی پولیس تخار می‌گوید که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ساحه‌ی اکبر باغ ولسوالی خواجه‌‌بهاءالدین ولایت تخار چهار جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند. آقای اسیر کشته شدن دو سرباز پولیس را نیز در این رویداد تأیید کرد.

گروه طالبان اما مدعی شده‌اند که در نتیجه حمله جنگ‌جویان این گروه بر پاسگاه نیروهای خیزش مردمی در ساحه اکبرباغ ولسوالی خواجه بهاءالدین شش سرباز پولیس جان باخته است. ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییترش اما نوشته است در حمله آنان بر پاسگاه نیروهای امنیتی در مسیر درقد و خواجه بهاءالدین  چهار پولیس کشته شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا