رویدادهای داخلی

خلیل‌زاد با مقام‌های هندی در باره صلح افغانستان و نقش منطقه گفت‌وگو کرد

افغان رادیو، کابل: زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در ادامه هفتمین دور سفرهای خود در پیوند به روند صلح افغانستان، به هند رفته و با مقام‌های این کشور در باره مذاکرات قطر و نقش کشورهای منطقه در روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرده است.

رسانه‌های هندی گزارش کرده‌اند که آقای خلیل‌زاد با سوشما سواراج، وزیر خارجه هند و دیگر مقام‌های هندی گفت‌وگو کرده است. یکی از موضوعات مهم مورد بحث میان زلمی خلیل‌زاد و مقام‌های هندی، نقش کشورهای منطقه در برقراری صلح و توسعه در افغانستان بوده است.

بر اساس آن‌چه رسانه‌های هندی به نقل از وزارت امور خارجه هند گزارش داده‌اند، خلیل‌زاد در مورد گفت‌وگوهای جاری قطر به مقام‌های این وزارت معلومات داده است. هم‌چنان مقام‌های هندی به خلیل‌زاد گفته‌اند که این کشور با متحدان خود در افغانستان از نزدیک کار خواهد کرد.

سفر آقای خلیل‌زاد به هند در وقفه یک‌روزه مذاکرات قطر انجام شده است. ششمین دور گفت‌وگوهای جاری قطر میان امریکا و گروه طالبان روز گذشته به دلیل آغاز ماه رمضان دچار وقفه یک‌روزه شد. سخنگوی گروه طالبان اعلام کرده است که این گفت‌وگوها روز سه‌شنبه از سر گرفته خواهد شد. رسانه‌های هندی اما گزارش کرده‌‌اند که سفر آقای خلیل‌زاد به هند دو روزه است که روز دوشنبه آغاز شد و برای روز سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

دور هفتم سفر آقای خلیل‌زاد در بیست‌ویکم ماه گذشته میلادی آغاز شده و تا یازدهم ماه مِی ادامه خواهد یافت. در این دور آقای خلیل‌زاد به شش کشور از جمله هند، بریتانیا، روسیه، پاکستان، افغانستان و قطر سفر کرده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا