رویدادهای داخلی

کشته شدن ۲۰ سرباز ارتش و ۱۸ طالب در فراه

 افغان رادیو، هرات: دست‌کم ۲۰ سرباز ارتش ملی افغانستان در حملات طالبان مسلح در ولسوالی گلستان ولایت فراه جان باختند. دادالله قانع، عضو شورای ولایتی این ولایت، می‌گوید که شب گذشته طالبان مسلح بر پاسگاه‌های توت و چکاب ولسوالی گلستان حمله کردند و پس از کشتن ۲۰ سرباز ارتش، سلاح و مهمات آن‌ها را نیز با خود بردند. در این حمله هم‌چنان شماری از سربازان ارتش ملی زخمی شدند. مقام‌های امنیتی فراه تا اکنون در این مورد وضاحت بیش‌تری نداده‌اند.

این سربازان در نخستین شب ماه رمضان در حالی جان باخته‌اند که حکومت افغانستان و دفتر نماینده‌گی سازمان ملل متحد در افغانستان خواستار توقف جنگ به مناسبت این ماه شده‌اند؛ اما طالبان حملات خود را در مناطق مختلف کشور افزایش داده‌اند. دیروز در حمله گروهی انتحاری در بغلان نیز ۲۰ تن به شمول افراد غیر نظامی جان باختند.

کشته شدن ۱۸ طالب در فراه

هم‌زمان از ولایت فراه خبر می‌رسد که ۱۸ طالب مسلح در حملات حمایت قاطع در ولسوالی بکواه این ولایت کشته و ۲۵ طالب مسلح دیگر زخمی شدند. محب‌الله محب، سخنگوی پولیس در فراه، می‌گوید که ۵۳ کارخانه تولید مواد مخدر گروه طالبان نیز در حملات هوایی نیروهای حمایت قاطع از بین برده شده است. فراه نا‌آرام‌ترین ولایت در غرب افغانستان است که شدت جنگ‌ها معمولاً در فصل بهار در این ولایت افزایش می‌یابد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا