ادب و فرهنگ

رییس جمهور مقابل چه کسی زانو زد؟

افغان رادیو افغانستان_ این عکس تفسیر این مصرع است که می‌گوی: هنر برتر از گوهر آمد پدید. 

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو افغانستان، رئیس جمهور اشرف غنی، در جریان گفتگو با اعضای جرگه مشورتی صلح، در مقابل استاد محمدحسین جعفری زانو زد و ادای احترام کرد.

کمتر کسی در جامعه مهاجرین افغانستانی مقیم ایران هست که با نام و آوازه استاد جعفری آشنا نباشد. 

استاد جعفری با آنکه از ناحیه پا دچار معلولیت می‌باشد؛ اما ثابت کرده که معلولیت محدودیت نیست. 

سی سال کار هنری مثمر ثمر از او چهره‌ای ماندگار در میان جامعه مهاجر ساخته است. در این سالها او بیش از صدها هنرجو را در هنرهای تجسمی از جمله طراحی، نقاشی، مجسمه سازی، سوخت نگاری و … تربیت کرده است و سهم بسزایی در رشد هنری جامعه افغانستان داشته است.

استاد محمدحسین جعفری، مدیر مرکز هنرهای تجسمی اندیشه و مدیر باشگاه معلولین غدیر و مسئول خانه هنر افغانستان در ایران می‌باشد و تلاشهای صادقانه او بر هیچ کس پوشیده نیست. 

زانو زدن رئیس جمهور مقابل یک هنرمند معلول که از ایران برای شرکت در جرگه مشورتی صلح آمده، به نظر برخی شاید  حرکتی تبلیغاتی باشد؛ اما واقعیت این است که این مرد(استادجعفری) لایق زانو زدن است.

او که در دنیای مهاجرت کار کرده و با وجود مشکلات فراوان، هرگز از تلاش و کوشش خسته نشده، نمونه بارز موفقیت در میان محدودیت است.

کاش رئیس جمهور بعد از زانو زدن، درباره استاد جعفری بیشتر مطالعه میکرد تا آنچه بعنوان هنرمند پیشکسوت حق اوست، حتی با دادن یک مدال از او تقدیر میشد.

سیدجمال الدین سجادی 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا