ورزشی

برگزاری جشن تکواندو به پیشواز المپیک توکیو  ۲۰۲۰ در هرات 

جشن بزرگ تکواندو (دبلیو تی اف) ولایت هرات تحت نام “جشن تکواندو به پیشواز المپیک توکیو ۲۰۲۰” و به پاس قدردانی از دست آورد های تکواندو کاران اناث و ذکور این ورزش در سطح ملی و بین المللی در جیمنازیوم شهید میرویس صادق هرات برگزار گردید.


 


 


 احمد جاوید رسولی؛ رئیس نمایندگی فدراسیون تکواندوی هرات در گفتگو با خبرنگار آوا هدف از برگزاری این جشن را، تقدیر از آن عده از ورزشکارانی خواند که امسال در سطح ملی و بین المللی مقام های رنگین برای هرات بدست آورده اند.


 


وی افزود: امسال هراتی ها در دو کتگوری سنی جوانان و نوجوانان در بخش آقایان و بانوان که  بین ۳۴ ولایت، مهاجرین افغانی در ایران و پاکستان در کابل طی ۱۰ روز برگزار گردیده بود بخش ذکور تیم تکواندو هرات توانست مقام نائب قهرمانی را بدست آورد.


 


رسولی  ادامه داد:  همچنان تیم بانوان تکواندوی هرات در این مسابقات حائز مقام قهرمانی سال ۱۳۹۸ کشور گردیدند.


 

ریس تربیت بدنی فدارسیون تکواندوی هرات یادآور شد: هدف دیگر ما از برگزاری این جشن پیشوازی از المپیک ۲۰۲۰ بوده تا مقامات بلند پایه ورزش افغانستان متوجه شوند که ما در آستانه این مسابقۀ بزرگ جهانی قرار داریم و آمادگی های لازم را بگیرند.


 


وی تصریح کرد: هم اکنون هرات نماینده خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده دارد که درمسابقات ملی خوب درخشیده است.


 


رسولی گفت:‌ توقع ما این است که ریاست تربیت بدنی کشور و فدراسیون ملی تکواندو این ورزشکار را شامل برنامه های آمادگی برای المپیک بسازند.
گفتنی است: دراین محفل که عصر روز گذشته از سوی ریاست تربیت بدنی و فدراسیون تکواندوی هرات برگزار شده بود؛ مسئولان نمایندگی فدراسیون های مختلف ورزشی، مقامات محلی، وکلای شورای ولایتی و  حدود هزار نفر از شاگردان تکواندو از باشگاه های مختلف هرات حضور داشتند.


 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا