رویدادهای داخلی

۱۳ کشته و ۵۵ زخمی؛ حمله بر فرماندهی پولیس بغلان پایان یافت

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که با کشته شدن آخرین جنگ‌جوی گروه طالبان، درگیری‌ها در محوطه ساختمان فرماندهی پولیس بغلان پایان یافته است. در نتیجه این درگیری‌ها که نزدیک به شش ساعت دوام کرد، ۱۳ پولیس کشته و ۵۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. در میان زخمیان ۲۰ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان نیز شامل‌اند.  

این حمله که گروه طالبان مسوولیت آن را بر عهده گرفته است، حوالی چاشت امروز یک‌شنبه، پانزدهم ثور با انفجار یک موتربمب در برابر دروازه ورودی ساختمان فرماندهی پولیس بغلان آغاز شد. این حمله توسط ۸ مهاجم این گروه انجام شده است. وزارت امور داخله در خبرنامه‌ای گفته است، همه‌ی این مهاجمان مسلح که به انواع جنگ‌افزارها و واسکت‌های انتحاری مجهز بودند، توسط نیروهای امنیتی از پای درآورده شده‌اند.  

پیشتر مسوولان صحی در ولایت بغلان گفته بودند که در جریان این درگیری، دست‌کم هشت کشته و پنجاه زخمی به شفاخانه‌ ولایتی انتقال داده شده‌اند.

احمدبارز صاحب‌زاده، مشاور تخنیکی شفاخانه‌ ولایتی بغلان به افغان رادیو گفت که این شمار از کشته‌ و زخمی شده‌گان در شفاخانه ولایتی انتقال یافته‌اند. به  گفته او، بیشتر قربانیان نظامیان هستند.

او توضیح داد که همه کشته‌شده‌گان نظامی‌اند. هم‌چنان در میان زخمیان این رویداد، کودکان و زنان نیز شامل‌اند. صاحب‌زاد گفت که وضعیت شماری از زخمیان وخیم است و ممکن شمار کشته‌شده‌گان افزایش یابد.

مسوولیت این رویداد را گروه طالبان بر عهده گرفته است. طالبان مدعی شده‌اند که این حمله با استفاده از یک تانک هاموی ماین‌گذاری شده انجام شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا