رویدادهای داخلی

کارخانه‌ی سمنت غوری به اداره عملیاتی ریاست جمهوری واگذار شد

افغان رادیو، کابل: کارخانه سمنت غوری از بدنه وزارت معادن و پترولیم جدا و به اداره عملیاتی و حمایتی انکشاف ملی ریاست جمهوری واگذار شد. وزارت معادن و پترولیم با اعلام این خبر گفته است که تفاهم‌نامه انتقال تصدی سمنت غوری از بدنه این وزارت به اداره عملیاتی و حمایت انکشاف ملی ریاست جمهوری روز شنبه، چهاردهم ثور امضا شده است.

این تفاهم‌نامه میان نرگس نهان، سرپرست وزارت معادن و پترولیم و وفی‌الله امین، مسوول اداره عملیاتی و حمایتی انکشاف ملی ریاست جمهوری امضا شده است. به نقل از خبرنامه، تفاهم‌نامه انتقال کارخانه سمنت غوری، در کابینه تصویب و از سوی ریاست جمهوری منظور شده بود.

در گذشته حکومت کارخانه سمنت غوری بغلان را به بخش خصوصی واگذار کرد بود. هدف از این اقدام از سرگیری فعالیت این کارخانه خوانده شده بود. اما مسوولان وزارت معان و پترولیم می‌گویند که بخش خصوصی و شرکت طرف قرارداد به تعهدات خود عمل نکرد و به همین دلیل قرارداد سمنت غوری دو سال پیش از سوی کابینه حکومت وحدت ملی لغو شد. قرارداد کارخانه سمنت غوری با شرکت سرمایه‌گذاری « افغان» امضا شده بود.

عبدالقدیر مطفی، سخنگوی وزارت معادن و پترولیم، به افغان رادیو گفت که قرارداد با شرکت افغان به دلیل عدم سرمایه‌گذاری کافی، عدم انجام تعهد در بخش داوطلبی و پرداخت مالیه، فسخ شد. مطفی افزود که پس از لغو این قرارداد روند تصفیه حسابات این کارخانه با شرکت طرف قرارداد آغاز شد.

آن‌چنان‌که مسوولان می‌گویند در تصفیه حساب قرارداد تأخیر صورت گرفته است. عبدالقدیر مطفی گفت که هدف از واگذاری کارخانه سمنت غوری به اداره عملیاتی و حمایتی انکشاف ملی ریاست جمهوری، نیز تسریع روند تصفیه حسابات این کارخانه با شرکت طرف قرارداد است. 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا