رویدادهای داخلی

۴۳ عضو داعش به شمول اعضای اوزبیکستانی و پاکستانی این گروه در کنر کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه دو حمله هوایی در ساحات کوهستانی ولسوالی چپه‌دره ولایت کنر، ۴۳ عضو گروه داعش کشته شده‌اند. وزارت دفاع ملی با اعلام این خبر گفته‌ است که در میان کشته‌شده‌گان، شهروندان اوزبیکستانی و پاکستانی عضو داعش شامل‌اند.

در یک خبرنامه وزارت دفاع ملی که روز شنبه، چهاردهم ثور نشر شد، در مورد شمار دقیق کشته‌شده‌‌گان اعضای خارجی گروه داعش وضاحت داده نشده است. به نقل از خبر، این حمله‌های هوایی در منطقه دیگل‌سر از مربوطات ولسوالی چپه‌دره ولایت کنر بر مراکز آموزشی گروه داعش انجام شده است. وزارت دفاع ملی گفته است که در میان کشته‌شده‌گان، اسماعیل از مسوولان عمومی تروریستان اوزبیکستانی نیز شامل است. بر اساس معلومات این وزارت، این شهروند اوزبیکستانی پیش از این با شبکه القاعده کار می‌کرد و به تازه‌گی به گروه داعش پیوسته بود.

هرچند وزارت دفاع ملی در مورد زمان دقیق حمله هوایی بر مراکز گروه داعش چیزی نگفته است، اما عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر، به افغان رادیو گفت که این حمله‌های هوایی روز جمعه انجام شده است و تلفات دقیق اعضای گروه داعش در اختیار اداره محلی قرار نگرفته است.

ولایت کنر در این اواخر شاهد درگیری‌های نسبتاً شدید میان جنگ‌جویان گروه طالبان و داعش بود. این دو گروه برای تصرف مناطق تحت کنترل یک‌دیگر می‌جنگند. گفته شده است که این درگیری‌ها به نفع اعضای گروه داعش تمام شده است. 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا