رویدادهای داخلی

نامه شماری از اعضای شورای ولایتی هرات به رییس‌ جمهور:کامران علی‌زایی زورگویی و قانون‌شکنی می‌کند

افغان رادیو، هرات: شماری از اعضای شورای ولایتی هرات طی نامه‌ای عنوانی رییس‌ جمهور غنی رییس این شورا را به زورگویی و قانون‌شکنی متهم کردند.

پای این نامه امضاینُه عضو شورای ولایتی هرات دیده می‌شود.

در این نامه که نسخه‌ای از آن به دسترس روزنامه افغان رادیو قرار گرفته آمده است: «رییس شورای ولایتی (هرات) با وجود مخالفت اکثریت اعضا در تضاد با ماده ۷ قانون شوراهای ولایتی و ماده ۹ طرزالعمل نظارت شوراهای ولایتی که تصامیم و مصوبات شورا را با اکثریت دو ثلث اعضای حاضر و فعالیت‌های نظارتی قانونی می‌پندارد، با اعمال غیر قانونی، غیر مشورتی و حتا مداخله توام با زورگویی در امور اداره محلی سبب خدشه‌دار شدن جایگاه این نهاد و سلب اعتماد مردم به شورای ولایتی این ولایت گردیده است.»

پای این نامه امضاینُه عضو شورای ولایتی هرات دیده می‌شود

در این نامه، اعضای شورای ولایتی از رییس‌جمهور غنی خواسته‌اند تا به گفته آنان به خودکامه‌گی‌های (رییس شورای ولایتی هرات) نقطه پایان گذاشته شود.

این نماینده‌گان روز دوشنبه هفته گذشته نیز مقابل رسانه‌ها حاضر شده و در یک نشست خبری علیه او موضع گرفتند.

به گفته‌ی آنان، «زورگویی،تک‌روی، مداخله در کار دولت و مدنظر نگرفتن نظرهای‌شان» از سوی رییس شورای ولایتی هرات، آنان را به ستوه آورده است.

این اعضای شورای ولایتی، از نزدیکان آقای علی‌زایی در چهار سال گذشته بودند و هر دوره برای تکیه‌زدن آقای علی‌زایی به کرسی ریاست شورا، به نفع او لابی کرده و ظاهراً به او رأی داده‌اند.

با تمام این‌ها اما کامران علی‌زایی، رییس شورای ولایتی هرات نگاه دیگری به قضیه دارد.

او با رد اتهام‌های نماینده‌گان معترض تاکید می‌کند که پای‌بندی‌اش به قانون و مبارزه با فساد سبب شده که عده‌ای علیه او موضع تندی بگیرند.

آقای علی‌زایی با آن‌که از کسی نام نمی‌برَد اما می‌گوید که جلو فساد یک نفر از این چهار نماینده‌ی معترض را گرفته و آنان حالا علیه او نشست خبری برگزار کرده‌اند. آقای علی‌زایی می‌افزاید که قبلاً در مقابل آنان سکوت می‌کرده اما حالا که به قول او از نامش استفاده می‌کنند،موترهای‌شان را مقابل دروازه گمرک هرات متوقف کرده‌ است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا