رویدادهای داخلی

رییس اجرایی لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح را بی‌‌دست‌آورد خواند

افغان رادیو، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح را بی‌دست‌آورد خوانده است. آقای عبدالله از منتقدان و تحریم‌کننده‌گان لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح بود. او این سخنان را در جریان سفرش به ترکیه و در مصاحبه با خبرگزاری «آناتولی» مطرح کرده است.

به نقل از یک خبرنامه قصر سپیدار که روز شنبه، چهاردهم ثور نشر شد، آقای عبدالله در این مصاحبه تأکید کرده است که برگزاری لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح به ‌رغم تحمیل هزینه مالی بر مردم و ایجاد وقفه در فعالیت‌های اقتصادی و اجرای امور دولتی، دست‌آورد جدیدی نداشته است.

لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح، روز جمعه پایان یافت. این جرگه که برای چهار روز برنامه‌ریزی شده بود، با یک روز تأخیر روز جمعه، سیزدهم ثور، پایان یافت. از لویه‌جرگه یک قطع‌نامه ۲۳ ماده‌ای صادر شده است که نتیجه کلی گفت‌وگو میان بیش از سه هزار نفر در تالار لویه‌جرگه است. برقراری آتش‌بس در ماه رمضان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، تأکید بر پایان جنگ و برقراری صلح از موارد مهم این قطع‌نامه است. گروه طالبان پیشنهاد آتش‌بس اعضای لویه‌جرگه مشورتی صلح را رد کرده است؛ اما یوناما و ناتو از پیشنهاد برقراری آتش‌بس اعلام حمایت کرده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا