رویدادهای داخلی

جنگنده‌های اسرائیل اهدافی را در نوار غزه بمباران کردند

در دور تازه‌ای از درگیری‌ها میان ارتش اسرائیل و فلسطینیان، جنگنده‌ها و تانک‌های ارتش اسرائیل، اهدافی را در نوار غزه آماج حمله قرار دادند. این حمله در واکنش به شلیک بیش از صد موشک از غزه به جنوب اسرائیل انجام شده است.

درگیری میان فلسطینان غزه و ارتش اسرائیل پس از آن تشدید شد که روز جمعه چهار فلسطینی در ادامه تظاهرات هفته‌گی خود در مرز غزه با شلیک گلوله از سوی ارتش اسرائیل کشته شدند. در گلوله‌باری ارتش اسرائیل به سوی تظاهرکننده‌گان، ده‌ها فلسطینی نیز زخمی شده‌اند. اسرائیل گفته است که دو تن از کشته‌شده‌ها اعضای حماس هستند. این کشور هم‌چنان زخمی شدن دو سرباز ارتش خود در جریان درگیری‌های روز جمعه را تأیید کرده است.

رادیو فردا گزارش داده است که در پی حملات هوایی اسرائیل به غزه نیز یک فلسطینی دیگر کشته شده است. احتمال دارد شمار تلفات فلسطینیان افزایش یابد. 

نوار غزه با جمعیت دو میلیون نفری در کنترل جنبش حماس است. حماس گفته است که از خون مردم خود نخواهد گذشت و حملات موشکی به جنوب اسرائیل، واکنشی به افزایش خشونت و جنایت از سوی ارتش اسرائیل بوده است.

رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که شماری از موشک‌ها توسط ارتش این کشور دفع شده است. با این حال، موشک‌هایی که خاک اسرائیل اصابت کرده است، خسارات مالی به همراه داشته است.

ارتش اسرائیل پرواز هرگونه چرخ‌بال و هوپیما در ده کیلومتری نزدیک حریم هوایی غزه را ممنوع قرار داده است. گفته شده است که این ممنوعیت از بیم اصابت موشک به این پروازها وضع شده است.

جهاد اسلامی، یک سازمان مسلح فلسطینی، گفته است در صورت ادامه حملات اسرائیل، موشک‌باران شهرهای مرکزی اسرائیل نیز در دستور کار است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا