رویدادهای داخلی

اصابت هاوان بر یک خانه در غزنی، جان پنج غیرنظامی را گرفت

افغان رادیو، کابل: اصابت هاوان بر یک خانه مسکونی در غزنی، جان پنج غیرنظامی را گرفته است. این مرمی هاوان در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان بر این خانه مسکونی در مربوطات ولسوالی‌ اندر ولایت غزنی اصابت کرده است. در میان کشته‌شده‌گان، زنان و کودکان نیز شامل‌اند.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی غزنی که روز شنبه، چهاردهم ثور، نشر شد، به صورت مشخص گفته نشده است که این هاوان از سوی کدام طرف شلیک شده است. به نقل از خبرنامه، نیروهای ویژه ارتش یک عملیات را به هدف سرکوب گروهی از جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی اندر غزنی اجرا کردند. این عملیات پنج‌شنبه‌شب گذشته آغاز شد و پیش از چاشت روز جمعه پایان یافت‌. در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان، یک مرمی هاوان بر یک خانه مسکونی اصابت کرده است و پنج نفر به شمول کودکان و زنان کشته شده‌اند. هم‌چنان در نتیجه اجرای این عملیات، ۱۵ عضو گروه طالبان نیز کشته شده‌اند. در میان کشته‌شده‌گان طالب، یک ماین‌ساز گروه طالبان به نام موسی نیز شامل است.

بر اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی غزنی، در جریان یک‌شبانه روز چند مورد عملیات و حمله ‌هوایی از سوی نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع در این ولایت انجام شده است. به شمول کشته‌شده‌گان عملیاتی که از سوی نیروهای ویژه ارتش در ولسوالی اندر اجرا شده است، ۲۵ عضو گروه طالبان در غزنی کشته شده‌اند.

بر اساس معلومات منابع محلی، در نتیجه حمله هوایی که از سوی نیروهای مأموریت حمایت قاطع در قریه ده‌یک ولسوالی ده‌یک غزنی صورت گرفته است، ۸ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند. در این حمله مقداری سلاح و مهمات گروه طالبان از بین رفته است. در سوی دیگر، گروه طالبان مدعی شده است که در جریان حمله هوایی نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع در مربوطات ولسوالی ده‌یک، ۱۱ غیرنظامی کشته شده‌ و این نیروها سه نفر را با خودشان برده‌اند.

اما دفتر مطبوعاتی والی غزنی گفته است که نیروهای ویژه ارتش با اجرای یک عملیات در ولسوالی زنه‌خان غزنی سه نفر مشکوک را بازداشت کرد‌ه‌اند. در این عملیات ۲ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

غزنی در جنوب کشور یکی از ولایات ناآرام است. جنگ‌جویان طالبان بر بخش‌هایی از این ولایت تسلط کامل دارند و در جنگ با نیروهای دولتی به سر می‌برند. از چهار ماه به این سو، نیروهای افغان و خارجی در حال سرکوب این جنگ‌جویان هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا