رویدادهای داخلی

طالبان سه غیرنظامی را در ولسوالی قره‌باغ غزنی کشتند

افغان رادیو، کابل: مقام‌های محلی در ولایت غزنی اعلام کرده‌اند که در پی شلیک افراد وابسته به گروه طالبان بر یک موتر حامل مسافران در مربوطات ولسوالی قره‌باغ این ولایت، سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند. همه‌ی قربانیان این رویداد، غیرنظامیان‌اند.   

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به افغان رادیو گفت که این رویداد حوالی شام روز پنج‌شنبه، ۱۲ ثور، در منطقه «چرگو» از مربوطات ولسوالی قره‌باغ به وقوع پیوسته است. براساس اطلاعات منابع محلی، این افراد باشنده منطقه گل‌کوه ولسوالی قره‌باغ بودند و زمانی که از مرکز این ولسوالی به سمت محل سکونت‌شان می‌رفتند، موتر حامل‌شان هدف شلیک جنگ‌جویان گروه طالبان قرار گرفت است.  

سخنگوی والی غزنی گفت که این رویداد در ساحه‌ای دور از دسترس و خارج از کنترل نیروهای امنیتی اتفاق افتاده است. تاکنون گروه طالبان در این مورد چیزی نگفته است.

براساس معلومات منابع محلی، در جریان یک‌ونیم ماه گذشته شمار غیرنظامیانی که از سوی گروه طالبان در مسیر راه‌ها کشته شده‌‎اند، به چهار نفر رسیده است. هم‌چنان در این مدت سه نفر زخمی شده‌اند. عارف نوری گفت که پیش‌تر جنگ‌جویان گروه طالبان دو زن را در مربوطات ولسوالی قره‌باغ گروگان گرفته بودند. این زنان از کابل به مقصد هرات در حرکت بودند. گروه طالبان این زنان را در بدل پرداخت پول رها کرده‌اند.

غزنی در جنوب کشور از ولایت‌های ناآرام به شمار می‌رود. جنگ‌جویان طالبان بر بخش‌هایی از این ولایت تسلط کامل دارند و در جنگ با نیروهای دولتی به سر می‌برند. هم‌چنان گروه طالبان در مسیر راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های این ولایت دست به اخاذی و آزار و اذیت مسافران می‌زند. بیش‌تر اخاذی طالبان در مسیر راه‌های ولسوالی‌های جاغوری و قره‌باغ ولایت غزنی صورت می‌گیرد.

عارف نوری اما می‌گوید که امسال تدابیری برای مصون نگهداشتن مسیر راه‌های مواصلاتی این ولایت روی دست گرفته شده و نیروهای تازه به ساحات آسیب‌پذیر اعزام شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا