رویدادهای داخلی

اعلام آماده‌گی وزارت مالیه برای فراهم کردن بودجه انتخابات

افغان رادیو، کابل: وزارت مالیه برای فراهم کردن بودجه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و پارلمانی غزنی اعلام آماده‌گی کرده است.

وزارت مالیه در اعلامیه‌ای گفته است که این وزارت متعهد است تا بودجه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و پارلمانی غزنی را فراهم کند.

این وزارت در همین راستا افزوده است که بودجه مورد نیاز برای آغاز مرحله نام‌نویسی رأی‌دهنده‌گان را پرداخت می‌کند تا کمیسیون مستقل انتخابات بتواند فعالیت‌های عملیاتی خود را به زودترین فرصت آغاز کند.

وزارت مالیه تصریح کرده است که سایر جزئیات بودجه مربوط به انتخابات در همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات در روزهای آینده نهایی می‌شود.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و پارلمانی غزنی در ششم میزان امسال برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات پیش‌بینی کرده است که برای برگزاری این سه انتخابات به صورت همزمان به ۱۹۲ میلیون دالر بودجه نیاز است.

مسوولان وزارت مالیه پیشتر به روزنامه افغان رادیو گفته بودند که حکومت در بودجه ملی سال جاری یک میلیارد افغانی (بیش از ۱۳ میلیون دالر) را به صورت احتیاطی برای برگزاری انتخابات اختصاص داده است.

این مسوولان خاطرنشان کرده بودند در صورتی که بودجه انتخابات از منابع خارجی تأمین نشود، تلاش خواهند کرد تا این بودجه را از منابع داخلی فراهم کنند.

پیش از این نهادهای بین‌المللی همکار افغانستان گفته بودند که معاش کارمندان و کارکنان انتخاباتی افغانستان را پرداخت نخواهند کرد. این در حالی است که بخش عمده بودجه انتخابات در کشور به معاش کارمندان و کارکنان انتخاباتی اختصاص دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا