رویدادهای داخلی

غنی: استخدام‌های پنهانی در تمام وزارت‌خانه‌ها و ولایات وجود دارد

افغان رادیو، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در نشست والیان با وزیران بخش توسعه‌ای و زیربنایی اذعان کرده است که استخدام‌های پنهانی در تمام وزارت‌خانه‌ها و ولایت‌ها وجود دارد و این امر سبب تورم تشکیلاتی و نبود کیفیت در ارایه خدمات شده است. آقای غنی در این نشست گفته است که به استخدام پنهانی باید پایان داده شود و همه تبدیلی‌ها و استخدام‌ها بر اساس اصول و قواعد انجام شود.

ارگ ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه اعلام کرده است که نشست والیان با وزیران بخش توسعه‌ای و زیربنایی پیش از چاشت امروز پنج‌شنبه، دوازدهم ثور در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود. والیان در این نشست وضعیت کلی ولایت‌های کشور را تحلیل کرده و به ریاست جمهوری و وزیران بخش توسعه و زیربنا گزارش داده‌اند.

از جانب دیگر، اشرف غنی در این نشست گفته، نیاز است که یک تصویر واضح و کلی از وضعیت ولایت‌ها به وجود بیاید تا بر مبنای آن اولویت‌ها در هر ولایت مشخص و طبق آن برنامه‌های توسعه‌ای برنامه‌ریزی شود.

به نقل از خبرنامه، رییس جمهور غنی از چگونه‌گی و نحوه‌ی ارتباط وزارت‌خانه‌ها و ادارات مرکزی با واحدهای محلی انتقاد کرده و گفته است که ارتباط بین واحدهای مرکزی با ولایت‌ها مشکل دارد و این امر سبب شده است که ادارات مرکزی و محلی در نبود معلومات قرار داشته باشند. در این نشست آقای غنی بر افزایش نقش و صلاحیت‌های ادارات محلی تأکید کرده و گفته است که در تشکیلات ادارات مرکزی و محلی تجدید نظر خواهد شد.

در این دیدار وزیران بخش توسعه‌ای و زیربنایی، برنامه‌های توسعه‌ای‌شان را برای ولایت‌ها مطرح کرده‌اند. رییس جمهور غنی اما گفته است که در برنامه‌های توسعه‌ای باید به صورت گسترده مشورت شود تا به این ترتیب انکشاف متوازن عملی و در نهایت وحدت ملی تأمین شود. یکی از انتقادهای که همواره حکومت را نشانه می‎رود، عدم تطبیق برنامه‌های توسعه‌ای حکومت در ولایت‌ها است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا