رویدادهای داخلی

۲۲ عضو گروه داعش در ننگرهار کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در پی اجرای یک عملیات ویژه نیروهای امنیت ملی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار ۲۲ عضو گروه داعش کشته شده‌اند. دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که شماری از فرماندهان گروه داعش نیز شامل کشته‌شده‌گان اند. در عملیات نیروهای امنیت ملی، چهار مرکز گروه داعش در این ولسوالی تخریب و هم‌چنان دو نفر به اتهام ارتباط با گروه داعش بازداشت شده‌اند.

بر اساس خبرنامه، نیروهای قطعات خاص امنیتی ملی این عملیات را دوشنبه‌شب گذشته (۹ ثور) در مربوطات ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار اجرا کرده‌اند. در چهار مرکز مربوط به گروه داعش سلاح و مهمات نظامی نگهداری می‌شده است که از سوی نیروهای امنیتی ملی از بین برده شده است. بر بنیاد خبرنامه مطبوعاتی والی ننگرهار، هشت حلقه ماین جابه‌جا شده‌ی داعش در جریان عملیات نیروهای امنیت ملی کشف و خنثا شده‌اند.

در این خبرنامه گفته شده است که در جریان این عملیات به نیروهای امنیتی و غیرنظامی آسیبی نرسیده است.

ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر  شاخه خراسان گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده فعال بوده است. باری نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم‌کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کرد. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را به گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها، نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

سرانجام محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، ماه دلو سال گذشته در سفری به ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار، شکست گروه داعش در این ولایت را اعلام کرد، اما دیده می‌شود که این گروه در این ولایت هم‌چنان حضور و فعالیت دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا