رویدادهای داخلی

وزارت داخله به معترضان بغلان: شاهراه را باز کنید در غیر آن پولیس دست به کار می‌شود

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله به معترضان در بغلان هشدار داده است که اگر تا پایان امروز شاهراه کابل – شمال را باز نکنند، برای بازگشایی این شاهراه، پولیس دست به کار خواهد شد.

شاهراه کابل – شمال در اعتراض به اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی بغلان روز جمعه گذشته به روی ترافیک بسته شد. معترضان می‌گویند تا زمانی که مطالبات‌شان شنیده نشود، این شاهراه را باز نخواهند کرد.

این معترضان خواستار تجدید نظر در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی حوزه بغلان هستند. آن‌ها هم‌چنان از حکومت خواسته‌اند که محبوب‌الله غفاری را از بند رها کند. او حدود یک ماه پیش به حکم لوی سارنوالی بازداشت شد و اکنون در زندان به سر می‌برد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، می‌گوید که بستن شاهراه کابل – شمال توسط معترضان، کاری خلاف قانون و در تضاد با اصول تظاهرات است.

 او گفت که برای معترضان تا پایان امروز سه‌شنبه مهلت داده شده است که شاهراه کابل – شمال را باز کنند، در غیر آن صورت پولیس خودش وارد اقدام خواهد شد.

اعتراضات در بغلان با خشونت‌هایی نیز همراه بوده است. در روز اول این اعتراضات یک نفر از معترضان کشته شده است و شش معترض دیگر زخم برداشته‌اند. معترضان ادعا دارند که این افراد در نتیجه شلیک مستقیم پولیس کشته و زخمی شده‌اند. وزارت داخله این ادعا را رد کرده است. به گفته سخنگوی این وزارت، این تلفات در پی انفجار یک حلقه ماین مقناطیسی به میان آمده است.

شاهراه کابل – شمال از بغلان می‌گذرد. مقامات محلی بغلان می‌گویند که انسداد شاهراه کابل – شمال در شهر پلخمری، مرکز این ولایت، باعث دردسرهایی برای مردم شده است. راننده‌گان و مسافران برای رفت و برگشت به شمال کشور اکنون از جاده‌های بدیل استفاده می‌کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا