رویدادهای داخلی

عبدالله عبدالله: حرف آخر در مذاکره صلح را مردم خواهند گفت

افغان رادیو، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، می‌‌گوید که همه مردم افغانستان صلح باعزت می‌خواهند و این صلح باید در نتیجه گفت‌وگوهای بین‌الافغانی میان دولت، گروه‌های سیاسی و گروه طالبان به دست آید.

آقای عبدالله امروز یک‌شنبه، هشتم ثور، در مراسم بزرگداشت از ۸ثور، روز پیروزی مجاهدان در برابر قشون سرخ شوروی سابق، در سخنانی گفت که افغانستان در مرحله حساس قرار دارد. او از انتخابات و صلح به عنوان دو پدیده‌ای یاد کرد که در کنار هم وضعیت حساس افغانستان را شکل داده‌اند.

عبدالله در خصوص پروسه صلح گفت که مردم افغانستان در مورد برقراری صلح اجماع نظر دارند، در عین حال نمی‌خواهند که به گذشته برگردند. رییس اجرایی یافتن راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ جاری از طریق گفت‌وگو میان همه طرف‌های مردم افغانستان را آرزوی این مردم عنوان کرد و نیز تصریح کرد:«حرف آخر را در بحث صلح، حکومت و مردم افغانستان خواهند زد. چون اکثریت مردم افغانستان از فرصت واقعی که فراهم شده است، یک‌دست و یک‌صدا از صلح با عزت و پایدار استقبال می‌کنند.»

او تأکید کرد که تلاش‌ها برای پایان دادن به جنگ جاری در کشور باید ادامه یابد. به گفته آقای عبدالله، جنگ هزینه سنگینی را بر مردم افغانستان تحمیل کرده است و باید به این جنگ خاتمه داده شود.

عبدالله عبدالله، انتخابات را نیز مهم عنوان کرد و افزود که باید تلاش شود تا این انتخابات با شفافیت کامل برگزار شود و به این ترتیب اعتماد مردم به روند انتخابات احیا شود.

قرار است که انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان سال جاری برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نفر برای تصدی کرسی ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا