رویدادهای داخلی

به مناسبت ۸ثور، ۸۰ زندانی از پلچرخی آزاد شدند

افغان رادیو، کابل: هشتاد نفر به شمول دو زن از زندان پلچرخی کابل آزاد شدند. لوی سارنوالی اعلام کرده است که این زندانیان بر‌اساس فرمان ریاست جمهوری و به مناسبت بیست‌و‌هفتمین سال‌گرد پیروزی مجاهدان در برابر قشون سرخ شوروی سابق آزاد شده‌اند.

در یک خبرنامه لوی سارنوالی که شام روز یک‌شنبه، هشتم ثور نشر شد، آمده است که بر اساس فرمان ریاست جمهوری، ۸۰ نفر به شمول دو زن مورد عفو قرار گرفته و در مدت زندان۴۰ نفر دیگر در زندان پلچرخی تخفیف آمده است.

به نقل از خبرنامه، در مراسمی که به همین مناسبت روز یک‌شنبه برگزار شده بود، محمداسعد ساپی، رییس عمومی سارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رییس کمیته‌ی تطبیق  فرمان‌های ریاست جمهوری گفته است که فرمان ریاست جمهوری برای زندانیان یک امتیاز ویژه است و اداره لوی سارنوالی به آزادی و کرامت انسانی شهروندان احترام قایل است و از آن حمایت می‌کند.

به گفته آقای ساپی، کسانی که به صورت مکرر مرتکب جرم می‌شوند، در فرمان‌های آینده ریاست جمهوری برخورد با آن‌ها تغییر خواهد کرد و از امتیاز این فرمان‌ها برخوردار نخواهند شد. او از زندانیان رهاشده خواسته‌ است که به آزادی‌شان احترام بگذارند و از ارتکاب جرم در آینده خودداری کنند.

لوی سارنوالی هم‌چنان اعلام کرده است که فرمان ریاست جمهوری در سایر ولایت‌های کشور نیز اجرایی شده است.

ریاست جمهوری افغانستان همه‌ساله در مراسم‌های ویژه و به مناسبت‌های مختلف فرمان‌هایی را برای عفو و تخفیف مدت زمان زندانیان صادر می‌کند و به این ترتیب شماری از زندانیان با شرایط ویژه از زندان رها می‌شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا