رویدادهای داخلی

خلیل‌زاد: راه حل کاهش خشونت و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان آتش‌بس است

افغان رادیو، کابل: نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا در امور صلح افغانستان، در واکنش به گزارش یوناما در رابطه تلفات غیرنظامیان در افغانستان، گفته است که راه‌حل کاهش خشونت و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان آتش‌بس است.

زلمی خلیل‌زاد، روز پنج‌شنبه، پنجم حمل، در یک رشته توییت‌ها گفته است که ایالات متحده امریکا از تلفات غیرنظامیان در افغانستان متأثر است. آقای خلیل‌زاد هم‌چنان افزوده است که همه‌ی این تلفات، قربانیان یک جنگ غیرضروری اند که بیش از حد طولانی شده است.

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا تلفات غیرنظامیان را در افغانستان نگران‌کننده خوانده و بر تلاش‌های امریکا در جهت برقراری صلح تأکید کرده است. افزون بر این، زلمی خلیل‌زاد گفته است که نیروهای ایالات متحده امریکا در افغانستان، هیچ گاهی غیرنظامیان را هدف قرار نداده‌اند.

زلمی خلیل‌زاد در حالی نگرانی‌اش را مبنی بر تلفات غیرنظامیان در افغانستان مطرح می‌کند که اخیراً یافته‌های گزارش ربع‌وار یوناما یا هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان در مورد میزان تلفات غیرنظامیان در جریان درگیری‌های مسلحانه نشان می‌دهد که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ شمار تلفات غیرنظامیان ۲۳ درصد در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش یافته است. این گزارش روز چهارشنبه، چهارم ثور از سوی دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان نشر شد که در آن آمار تلفات غیرنظامیان از اول ماه جنوری تا آخر ماه مارچ سال جاری میلادی گردآوری شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا