رویدادهای داخلی

یک زن از سوی بسته‌گانش در کابل به قتل رسید

افغان رادیو، کابل: یک زن در ساحه چهل‌ستون از مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل، توسط بسته‌گانش به قتل رسیده است.

پولیس کابل با تأیید این رویداد، از تلاش‌ها برای بازداشت عاملان این قتل خانواده‌گی خبر می‌دهد. بصیر مجاهد، سخنگوی پولیس کابل، به افغان رادیو گفت که یک زن دو روز پیش از سوی شوهر و پسرانش در ناحیه هفتم شهر کابل به قتل رسیده است. آقای مجاهد افزود که شوهر و پسران این زن فراری‌اند و پولیس برای بازداشت آن‌ها وارد عمل شده‌ است.

به گفته سخنگوی پولیس کابل، این خانواده باشنده ولسوالی بگرامی ولایت کابل بودند و به دلیل وجود خشونت‌های خانواده‌گی زن به خانه پدرش رفته و جنجال‌هایی که پس از آن به وجود آمده است، سبب شده که شوهر و پسران این خانم او را به قتل برسانند. بصیر مجاهد علت این قتل را خشونت‌های خانواده‌گی عنوان کرد.

خشونت‌های خانواده‌گی از چالش‌های جدی فراروی زنان در کشور به شمار می‌رود.‌ کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حدود یک‌و‌نیم ماه پیش در گزارشی اعلام کرد که قضایای فرار زنان از خانه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبلش ۳.۷ درصد افزایش یافته است. کمیسیون مستقل حقوق بشر دریافته بود که در سال ۱۳۹۷ خورشیدی ۱۱۲ مورد فرار زنان از خانه در شانزده ولایت کشور به وقوع پیوسته است. این قضایا در ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا، بلخ، بغلان، دایکندی، میدان‌وردک، بامیان، ننگرهار، لوگر، هرات، کندز، پکتیکا، غزنی، هلمند و ارزگان ثبت شده بود. حدود نیمی از این قضایا در کابل پایتخت رخ داده بود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر، خشونت‌های خانواده‌گی را از دلایل عمده فرار زنان از منزل عنوان کرده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا