صحت

بیش از ۴۹۰۰ داکتر در سال گذشته، ثبت رسمی شده‌اند

معاون تخنیکی شورای طبی کشور می‌گوید که در سال گذشته بیش از ۴۹۰۰ داکتر در ولایت‌های کابل، بلخ، هرات، ننگرهار، کنر و لغمان ثبت رسمی شده‌اند.

محمداقبال امان؛ معاون تخنیکی شورای طبی افغانستان شامگاه روز سه شنبه (۳ ثور) در برنامه «حساب‌دهی حکومت به ملت» گفت که دستاوردهای این شورا دربخش امور حقوقی شامل تصویب قانون شورای طبی افغانستان، تدوین رهنمود ملی اخلاق طبابت، تدوین مسوده نهایی مقرره رسیدگی به شکایات و تخلفات طبی و ایجاد کمیته کاری بین‌الوزارتی برای تدوین اسناد حقوقی جهت رسیدگی به شکایات و تخلفات طبی می‌باشد.

آقای امان گفت که طرح و ترتیب بروشور‌های آگاهی عامه، تدویر برنامه آگاهی‌دهی داکتران در شهر کابل و ولایت‌های بلخ، هرات، قندهار، ننگرهار، لغمان و کنر و تدویر برنامه آگاهی‌دهی در شفاخانه‌های دولتی و خصوصی در سطح مرکز و ولایت‌ها و دانشگاه طبی کابل، از دستاوردها دیگر این نهاد در سال گذشته است.

او افزود که در بخش رسیدگی به شکایت‌های طبی می‌توان از امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با وزارت صحت عامه و دادستانی کل، تدوین مقرره رسیدگی به شکایات و تخلفات طبی، تدوین طرزالعمل رسیدگی به شکایات و تخلفات طبی، ایجاد کمیسیون رسیدگی به شکایات و تخلفات طبی و تهیه فورم ثبت شکایات به دو زبان رسمی کشور، نام برد.

معاون تخنیکی شورای طبی افغانستان تصریح کرد که برنامه‌های این شورا برای سال ۱۳۹۸، امضای تفاهم‌نامه‌های جداگانه همکاری با شورای طبی انگلستان، شورای طبی استرالیا، فدراسیون بین‌المللی تعلیمات طبی و نهایی‌سازی پلان استراتژیک شورای طبی افغانستان و تشریک پلان استراتژیک با ادارت ذیربط و تمویل‌کنندگان داخلی و خارجی می‌باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا