رویدادهای داخلی

۳۶ طالب در غزنی کشته شدند

افغان رادیو، کابل: نیروهای امنیتی افغان و مأموریت حمایت قاطع دو شنبه‌شب گذشته (دوم ثور) شش مورد حمله‌‌ی هوایی و پنج مورد عملیات ویژه را بر مواضع گروه طالبان در مربوطات ولایت غزنی اجرا کرده‌اند. دفتر مطبوعاتی والی غزنی اعلام کرد که در پی اجرای این حمله‌ها، ۳۶ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته، ۱۲عضو این گروه زخمی و ۹ طالب دیگر بازداشت شده‌اند.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی غزنی که روز سه‌شنبه، سوم ثور نشر شد، گفته شده است نیروهای امنیتی افغان و مأموریت حمایت قاطع چندین حمله‌ی هوایی و عملیات ویژه را در مربوطات شهر غزنی و ولسوالی‌های اندر، آب‌بند، ناوه، گیلان و ده‌یک ولایت غزنی انجام داده‌اند.

در عملیاتی که در روستاهای شیر قلعه، محمد خیل و کمال خیل ولسوالی اندر غزنی انجام شده، ۱۶ طالب کشته، ۴ نفر زخمی و ۷ طالب دیگر بازداشت شده‌اند. در نتیجه این عملیات یک نهان‌گاه سلاح گروه طالبان نیز از بین برده شده است.

خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی غزنی توضیح داده است که دو مورد عملیات در روستاهای قندهاری و چوری ولسوالی آب‌‎بند اجرا شده که در آن ۶ طالب کشته و زخمی شده‌اند که شامل ۶ کشته و ۳ زخمی می‌شود. هم‌چنان گفته شده است، در عملیاتی که از سوی نیروهای ویژه بر محل بودوباش گروه طالبان در مربوطات ولسوالی ناوه اجرا شد، ۱۰ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند. در این عملیات ۴۱ موترسایکل و پنج موتر مربوط به گروه طالبان نیز از بین برده شده است.

به نقل از خبرنامه، در عملیاتی که در روستای مقرب ولسوالی گیلان ولایت غزنی انجام شده، ملا رمضان از فرماندهان گروه طالبان و یک جنگ‌جوی این گروه کشته شده‌اند. در این عملیات یک طالب زخمی و دو طالب دیگر بازداشت شده‌اند. هم‌چنان در حمله‌های هوایی که در مربوطات مرکز شهر غزنی انجام شده است، دو طالب کشته و ۴ طالب دیگر زخمی شده‌اند.

پس از اعلام عملیات بهاری گروه طالبان زیر نام «الفتح»، تحرکات آنان برای حمله به مرکز غزنی افزایش یافته بود.

غزنی یکی از ولایات ناامن کشور است. گروه طالبان در ماه میزان پارسال با اجرای یک رشته حملات تلاش کرد تا مرکز این ولایت را تصرف کند، اما موفق نشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا