رویدادهای داخلی

کمدین مشهوری که رییس جمهور اوکراین شد

بر اساس گزارش‌ها،‌ ولادیمیر زیلنسکی، کمدین ۴۱ ساله اوکراینی، در دومین دور انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور، رقیبش را شکست داد و با کسب بلندترین آرا رییس جمهور منتخب اوکراین شناخته شد. آن‌چنانی که گزارش‌ها می‌رسانند، رقیبش آقای پترو پوروشنکو تا پیش از برگزاری انتخابات رییس جمهور برحال این کشور بوده است.

این کمدین مشهور در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری توانست نزدیک به ۷۳ درصد آرا را به دست آورد و یگانه رقیبش در این دور آقای پوروشنکو را شکست دهد. این کمدین مشهور اوکراین در نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری توانست با کسب بیش از ۳۰ درصد کل آرا، ۳۹ نامزد دیگر این دور انتخابات ریاست جمهوری را عقب بزند و به دور دوم انتخابات راه یابد.

براساس گزارش‌ها، این کمدین که در حال حاضر رییس جمهور اوکراین شناخته می‌شود، از این پیش هیچ تجربه‌ی کار در عرصه‌های سیاسی را ندارد و بیش‌تر به عنوان کمدین شناخته می‌شود. آقای ولادیمیر زیلنسکی پس از اجرای نقش در یکی از سریال‌های تلویزیونی این کشور، به اوج شهرت رسید. او در این سریال نقش شهروندی را بازی کرده است که به گونه‌ی تصادفی رییس جمهور اوکراین می‌شود.

این در حالی است که دوره ریاست جمهوری در اوکراین برای پنج سال است و رییس جمهور منتخب نقش بارزی را در امور امنیتی، دفاعی و سیاست خارجی این کشور دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا