رویدادهای داخلی

شمار کشته‌شده‌های هشت انفجار در سریلانکا افزایش یافت

شمار کشته‌شده‌های انفجارهای روز یک‌شنبه در سریلانکا به ۳۱۰ نفر افزایش یافته است. روز دوشنبه شمار تلفات این انفجارها ۳۰۰ کشته و ۵۰۰ زخمی اعلام شده بود. در میان قربانیان این انفجارها، اتباع خارجی نیز شامل هستند.

مراسم نیایش «عید پاک» مسیحیان در سریلانکا روز یک‌شنبه در پی انفجار هشت بمب در چهار هوتل و سه کلیسا به خون کشیده شد. گفته شده است که یک گروه اسلام‌گرا به نام «جماعت ملی توحید» در پشت این حملات قرار داشته است. هرچند این گروه دست داشتن خود در این انفجارها را رد کرده است. بیشتر اعضای گروه جماعت ملی توحید به داشتن ارتباط با گروه داعش متهم هستند.

پولیس سریلانکا در پیوند به این انفجارها بیش از ۲۰ مظنون را بازداشت کرده است. یکی از بازداشت‌شده‌ها، تبعه سوریه است.

پولیس این کشور گمان برده است که عوامل خارجی نیز در این حملات دخیل بوده‌اند. به همین دلیل تلاش دارد تا عوامل بیرونی دخیل در این انفجارها را نیز شناسایی کند.

بیشتر جمعیت سریلانکا را بودائیان تشکیل می‌دهند. هندوها و مسلمانان دو بزرگ‌ترین اقلیت مذهبی در این کشور جنوب شرق آسیا هستند. جمعیت مسیحیان در سریلانکا به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد. جمعیت مجموعی این کشور بیش از ۲۱ میلیون نفر اعلام شده است. سریلانکا در سال‌های اخیر شاهد تنش‌های مذهبی میان مسلمانان و بودائیان و هم‌چنان بحران سیاسی بوده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا