رویدادهای داخلی

محافظان رییس جمهور مدیر یک رسانه‌ را لت‌وکوب کردند

افغان رادیو، کابل: محافظان ویژه رییس جمهور غنی یا قطعه «پی.‌پی.‌اس» ریاست جمهوری مدیرمسوول یکی از تلویزیون‌های خصوصی را مورد لت‌‌وکوب قرار داده‌اند. عبدالله آزاده خنجانی، مدیر مسوول تلویزیون «یک» روز دوشنبه، دوم ثور در یک نشست خبری در کابل گفت،‌ محافظان ویژه رییس جمهور او را پس از لت‌وکوب برای مدت کوتاهی بازداشت و مورد اهانت قرار داده‌اند. با این حال مدیر مسوول تلویزیون «یک» این عمل محافظان رییس جمهور غنی را رویکرد خلاف قانون عنوان کرد و گفت که شکایت رسمی‌اش را به حکومت فرستاده است. ضرب و شتم،‌ بازداشت موقت و بررسی گوشی‌ آقای خنجانی، سه شکایت اصلی این فعال رسانه‌ای می‌باشد.

آقای خنجانی هم چنان خواستار بررسی این قضیه به گونه علنی است. او می گوید محافظان رییس جمهور بارها با شهروندان و کارمندان رسانه‌ها برخورد نامناسب انجام داده، اما حکومت به این دست قضایا کم‌تر رسیده‌گی کرده است. این فعال رسانه‌ای زمانی مورد لت‌و‌کوب و توهین قرار گرفت که قصد شرکت در یکی از نشست‌های غیر رسمی حکومت را داشته است. به گفته مدیر مسوول این شبکه تلویزیونی، ‌این رویداد در برابر دروازه مرکز رسانه‌های حکومت در نزدیکی وزارت امور خارجه در کابل رخ داده است.

با این حال، هارون چخانسوری، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری که در این نشست خبری حضور داشت می‌پذیرد که به مدیر مسوول این شبکه تلویزیونی از سوی محافظان ویژه رییس جمهور اهانت صورت گرفته است. آقای چخانسوری هم چنان در این نشست وعده داد که به این قضیه طبق قانون رسیده‌گی خواهد شد. سخنگوی رییس جمهور گفت، بر اساس قانون اساسی و کرامت انسانی هیچ کسی حق توهین، تحقیر و یا لت کوب شهروندان را ندارد.

با این حال، این نخستین باری نیست که محافظان ویژه رییس جمهور با فعالان رسانه‌ای، خبرنگاران و شهروندان کشور برخورد نامناسب می‌کنند. از این پیش نیز شکایت‌هایی زیادی در پیوند به برخورد نادرست محافظان و مقام‌های حکومتی با کارمندان رسانه‌‎ای ثبت شده است. ارگ ریاست جمهور تأیید کرده است که در جریان چهار سال گذشته به شش صد قضیه شبیه این رسیده‌گی شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا