رویدادهای داخلی

کارزار «اترا کجاست؟» سکوت کرد

افغان رادیو کابل: کارزار اعتراضی «اتر کجاست؟» برای سه روز از اول تا سوم ثور به سکوت رفت. هدف از سکوت این کارزار، غم‌شریکی با قربانیان حادثه تروریستی روز شنبه شهر کابل اعلام شده است. قرار است کارزار اعتراضی «اترا کجاست؟» روز چهارم ثور دوباره از سر گرفته شود.

روز شنبه ۳۱ حمل چهار مهاجم مسلح بر ساختمان وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی در قلب شهر کابل حمله کردند. مهاجمان، پس از انفجاری در ورودی این وزارت، وارد ساختمان آن شدند و برای بیش از پنج ساعت با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند. گفته شده است که حمله بر پسته‌خانه مرکزی در مقر وزارت مخابرات، هدف اصلی مهاجمان بوده است.

این حمله تا ناوقت روز شنبه هفت کشته و هشت زخمی داشت. گزارش شده است که اکنون شمار افرادی که در این حمله کشته شده‌اند، به ده تن رسیده است.

میرویس آریا از برگزارکننده‌گان کارزار اعتراضی «اترا کجاست؟» گفته است برای غم‌شریکی و ادای احترام به قربانیان این حمله، برای سه روز سکوت اختیار می‌کنند. او این حادثه را غم‌انگیز و تکان‌دهنده توصیف کرده است. آقای آریا از مردم و اعضای این کارزار خواسته است در مدت سکوت، انتقادات خود علیه اداره اتر را متوقف کنند.

اترا، اداره‌ای برای تنظیم خدمات شبکه‌های مخابراتی در افغانستان است. برگزارکننده‌گان کارزار «اترا کجاست؟» از عدم نظارت مؤثر این اداره بر فعالیت شبکه‌های مخابراتی اعتراض دارند. آن‌ها می‌گویند که شبکه‌های مخابراتی بدون اطلاع قبلی از حساب‌شان پول کم می‌کنند. هم‌چنان در بعضی از موارد بدون دلیل از حساب‌های‌شان برداشت صورت گرفته است. معترضان نسبت به نرخ بلند خدمات انترنتی و تلفنی نیز اعتراض دارند. آن‌ها که این کارزار را حدود دو ماه پیش در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته بودند، اکنون به ولایات و روستاها توسعه داده‌اند. اتر از برگزارکننده‌گان این کارزار خواسته است که شکایات‌شان را به صورت رسمی و کتبی در این اداره ثبت کنند. اترا هم‌چنان گفته است که آوردن تغییر بنیادی در فعالیت و خدمات شبکه‌های مخابراتی زمان‌گیر است و کار در این زمینه در جریان است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا