رویدادهای داخلی

مشاور امنیت ملی: دزدان نان نیروهای امنیتی، دشمن اند

افغان رادیو، کابل: مشاور امنیت ملی رییس جمهور غنی که برای بررسی وضعیت امنیتی زون غرب و افتتاح نمایشگاه کاروان راه لاجورد به ولایت هرات رفته، می‌گوید که دزدان نان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دشمن اند.

آقای محب این مطلب را پس از چاشت روز شنبه، ۳۱ حمل در قرارگاه قول اردوی ۲۰۷ ظفر خطاب به نیروهای امنیتی گفته است. او افزوده است که افغان‌ها در میدان‌های جنگ شکست را قبول نکرده و نیروهای امنیتی کشور نیز شکست ناپذیر است.

دفتر شورای امنیت ملی از قول آقای محب در خبرنامه‌ای نوشته است: «مردم افغانستان از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حمایت می‌کنند و هرگز ایثار و فداکاری‌های این نیروها را فراموش نخواهند کرد.»

مشاور امنیت ملی در حالی دزدان نان نیروهای امنیتی را دشمن خطاب می‌کند که بر اساس گزارش‌ها و ادعاهای مطرح شده، فساد در قرارداد اعاشه و اباطه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بیداد می‌کند. پیش از این مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله با اشاره به این موضوع گفته بود که دزدان نان نیروهای امنیتی، تروریستان بیش نیستند و با آن‌ها همچون تروریست برخورد خواهد شد.

 از سویی هم، مشاور امنیت ملی در نشست امنیتی زون غرب گفته است که دشمنان مردم افغانستان نظام مقتدر و کشور با ثبات را نمی‌خواهند. او افزوده است: «افغانان خواهان صلح با عزت هستند، دشمنان افغانستان از موجودیت نظام مقتدر هراس دارند و نیروهای قهرمان امنیتی ‌‌و دفاعی ما با هر نوع تهدید مبارزه می‌کنند.»

 هسته مبارزه با اختطاف در هرات ایجاد می‌شود

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی در دیدار با مقام‌های محلی ولایت هرات، وعده داده است که «یک هسته مبارزه علیه اختطاف و جرایم سازمان یافته در ولایت هرات ایجاد می‌شود.»

دفتر شورای امنیت ملی در خبرنامه‌ای نگاشته است که آقای محب شام روز شنبه، ۳۱ حمل در قلعه اختیارالدین با مقام‌های محلی ولایت هرات دیدار و گفت‌وگو کرده است. به نقل از خبرنامه، مقام‌های محلی هرات در این دیدار گفته‌اند که با بهبود امنیت در ولایت هرات، سرمایه‌گذاری رشد یافته و تولید صنایع داخلی نیز افزایش یافته است.

هرات در غرب افغانستان یکی از ولایت‌های مهم کشور به شمار می‌رود. یکی از شایع‌ترین جرایمی که به صورت گسترده در این ولایت از سوی عاملان آن انجام داده می‌شود، آدم‌ربایی و ترورهای هدف‌مند است.

ولایت هرات روز جمعه هفته گذشته شاهد وقوع انفجاری در ریاست عمومی امنیت ملی این ولایت بود. در این رویداد چندین نفر از نیروهای امنیتی ملی کشته و زخمی شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا