اقتصاد

امضا برنامه تطبيقي شهرك مهاجرين “سعادت” ولايت هرات از سوي وزراي مهاجرين و شهر سازي

كابل -افغانستان(افغان رادیو)

خبرنگار: شاكر سنگي

بر اساس این پلان که روز چهارشنبه ۲۸ حمل سال روان توسط وزیر امور مهاجرین و وزیر شهرسازی و اراضی به امضا رسید، به ۱۰ هزار و ۱۵۲ خانواده برگشت کننده در هرات سرپناه فراهم می گردد.

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان حین امضا این پلان، گفت که برای بیش از ۵۰ هزار خانواده در سرتاسر کشور زمین آماده وجود دارد که قبلا به این وزارت انتقال یافته و با تعدیل فرمان ریاست جمهوری توزیع آن به تعویق افتاده است.

وزير امور مهاجرین از وزارت شهرسازی و اراضی خواست که این زمین‌ها را نیز شامل بانک زمین نموده به برگشت کنندگان توزیع نماید. وی هشدار داد که ۱۲۰۰ نمره زمین در ولایت قندهار آماده توزیع است، وزارت امور مهاجرین شبکه آبرسانی آنرا نیز تکمیل نموده و براساس گزارش دریافت شده از آن ولایت در صورت عدم توزیع، امکان غصب آن وجود دارد. وی از وزارت شهرسازی خواست که به منظور شفافیت و حل مشکلات زیربنایی شهرک ها، بررسی تخنیکی شهرک های مهاجرین را در اولویت کاری خویش دهند.

براساس فرمان ۳۰۵ ریاست جمهوری، ریاست کمیته توزیع و تشخیص زمین را وزارت شهرسازی و اراضی و ریاست کمیته تشخیص مستحقین را وزارت امور مهاجرین به عهده دارد که برگشت کنندگان بعد از معرفی وزارت امور مهاجرین زمین شان را از وزارت شهرسازی تحویل می گیرند.

Developed by Nethub

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا