رویدادهای داخلی

وزارت معارف بار دیگر خواستار نام‌نویسی کودکان واجدشرایط در مکاتب شد

افغان رادیو، کابل: مسوولان وزارت معارف بار دیگر خواستار نام‌نویسی کودکان واجدشرایط در مکاتب کشور شده‌اند.

محمدمیرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف، از شهروندان کشور خواسته است که فرزندان واجد شرایط‌شان را تا بیستم ماه ثور سال جاری در مکاتب شامل کنند. آقای بلخی در صفحه رسمی فیس‌بوکش نوشته است: «هنوز تا بیستم ماه ثور فرصت ثبت‌نام در مکاتب است. اگر بنا بر هردلیلی تا حال نتوانستید فرزندان ۶ یا ۷ ساله خود را شامل مکتب سازید، ما مشتاقانه منتظرتان هستیم.»

وزارت معارف کشور همه سال با آغاز سال جدید تعلیمی، یک دوره زمانی مشخص را به جذب دانش‌آموزان جدید اختصاص می‌دهد. در گذشته این دوره زمانی از نیمه ماه حوت هرسال آغاز می‌شد و در پانزدهم ماه حمل پایان می‌یافت؛ اما مسوولان وزارت معارف کشور می‌گویند که در سال جاری این مدت زمانی افزایش یافته است. این وزارت تا بیستم ماه ثور امسال دانش‌آموزان جدید را نام‌نویسی می‌کند.

 نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف، در صحبت با روزنامه افغان رادیو گفت که وزارت معارف در سال جاری یک هدف معین را برای نام‌نویسی کودکان واجدشرایط به عنوان دانش‌آموز جدید تعیین کرده‌ است. به گفته او، براساس این هدف قرار است که اضافه‌تر از یک میلیون کودک واجدشرایط در مکاتب کشور شامل شوند. او افزود که برای رسیدن به این هدف، وزارت معارف زمان بیش‌تر را برای نام‌نویسی اختصاص داده است.

براساس معلومات وزارت معارف، در سال گذشته تعلیمی حدود ۹۲۷ هزار دانش‌آموز جدید در سراسر در مکاتب کشور نام‌نویسی کرده بودند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا