رویدادهای داخلی

معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ننگرهار کشته شد

افغان رادیو، کابل: معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت ننگرهار در حملات هواپیمای بی‌سرنشین در مربوطات ولسوالی شیرزاد این ولایت کشته شده‌ است. دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرده است که شماری از اعضای رهبری و جنگ‌جویان گروه طالبان نیز شامل کشته‌شده‌گان‌اند.

در این خبرنامه که روز شنبه، ۳۱ حمل نشر شد، آمده است که هواپیماهای بی‌سرنشین حوالی ساعت ۶:۰۰ شام جمعه گذشته دو حمله پی‌هم را در منطقه مرکی‌خیل از مربوطات ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار انجام داده‌اند. به نقل از خبرنامه، در پی این حملات شیخ زرمحمد مشهور به رحمانی معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان، نورالله معاون ولسوال نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی شیرزاد، سیداجان و ذبیح‌الله از فرماندهان جنگی طالبان و ۱۳ نفر دیگر کشته شده‌اند.

هم‌چنان در این رویداد، قاضی مولوی محمدعالم ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی شیرزاد و برادرش با ۱۷ عضو این گروه زخمی شده‌اند.

گروه طالبان هفته گذشته پس از انجام دو حمله موتربمب در نزدیکی ساختمان ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار، برای تصرف ساختمان این ولسوالی با نیروهای امنیتی درگیر شدند. پس از آن مسوولان محلی ولایت ننگرهار اعلام کردند که نیروهای امنیتی حمله گروه طالبان را در این ولسوالی عقب ‌زده‌اند و به جنگ‌جویان این گروه تلفات سنگین وارد شده است.

ننگرهار در شرق کشور از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود، در مربوطات این ولایت افزون بر حضور و فعالیت جنگ‌جویان گروه طالبان، در سال‌های اخیر اعضای شاخه خراسان دولت اسلامی یا داعش نیز فعال بوده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا