رویدادهای داخلی

درگیری در وزارت مخابرات پس از شش ساعت پایان یافت

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که درگیری‌ها در وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی با کشته شدن تمامی مهاجمان مسلح پایان یافته است.

چهار مهاجم مسلح حوالی ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه قبل از ظهر امروز شنبه ۳۱ حمل، وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی را در قلب شهر کابل هدف حمله قرار دادند.

این حمله با وقوع انفجاری در مقابل دروازه ورودی وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی آغاز شد و تا ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر ادامه یافت.

بر اساس معلومات وزارت داخله، چهار مهاجم مسلح به دنبال این انفجار وارد ساختمان این وزارت شدند و برای چندین ساعت با نیروهای دولتی به درگیری پرداختند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته است که تمامی مهاجمان از سوی نیروهای امنیتی از پای درآورده شده‌اند و اکنون عملیات پاک‌سازی در وزارت مخابرات ادامه دارد.

وزارت امور داخله در خبرنامه‌ای گفته است که در این رویداد ۷ نفر به شمول ۴ غیرنظامی کشته و ۸ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت هم‌چنان گفته است که نیروهای امنیت هم‌زمان جان ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از کارمندان وزارت‌های مخابرات و تکنولوژِی معلوماتی  و اطلاعات و فرهنگ را نجات داده‌اند.

وزارت صحت عامه تا هنوز انتقال دو کشته و  شش زخمی از محل رویداد به شفاخانه‌های شهر کابل را تأیید کرده است. وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه به افغان رادیو گفت که در میان زخمیان این رویداد سه خانم نیز شامل‌اند. او گفت که این آمارها ابتدایی است و ممکن در آن تغییرات بیاید.

جزئیات کامل تلفات برخاسته از این حمله در دست نیست.

گروه طالبان دست داشتن خود در این حمله را رد کرده است.

ارگ ریاست جمهوری حمله بر وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی را محکوم کرده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا