رویدادهای داخلی

آتش‌زدن یک دختر به دلیل گزارش آزار جنسی در بنگله‌دیش

یک دختر ۱۹ ساله به نام نصرت جهان رفیع در بنگله‌دیش به خاطر گزارش کردن آزار و اذیت جنسی مدیر مکتبش به پولیس، به آتش کشیده شده است. این حادثه با اعتراضات گسترده‌ای در سراسر بنگله‌دیش همراه شده است. نخست‌وزیر این کشور وعده داده است که این موضوع را پی‌گیری می‌کند.

گزارش شده است که نصرت جهان رفیع توسط مهاجمان به پشت بام مکتب برده می‌شود و مهاجمان از او می‌خواهند که شکایت خود را پس بگیرد. وقتی رفیع این درخواست را رد می‌کند، مهاجمان روی او تیل می‌ریزند و سپس آتش می‌زنند.

پولیس بنگله‌دیش ۱۷ نفر را در پیوند به این قضیه بازداشت کرده است. یکی از مظنونان گفته است که نصرت جهان رفیع را به دستور مدیر مکتب به آتش کشیده‌اند.

طبق گزارش‌ها، این دختر جوان در ماه مارچ برای گزارش آزار و اذیت جنسی به اداره پولیس رفته بود. بر‌اساس ویدیویی که از این ماجرا بیرون درز کرده است، مسوول اداره پولیس شکایت رفیع را ثبت می‌کند، اما به دلیل آن‌که به زعم او مهم نبوده است، این پرونده را مختومه اعلام می‌کند.

بر‌اساس نقشه‌ای که برای این قتل کشیده شده بود، دست‌کم پنج نفر از جمله سه هم‌صنفی این دختر، پیش از به آتش کشیدنش، دست و پای او را بسته بودند. قرار بود این حادثه خودکشی جلوه داده شود، اما این نقشه زمانی خنثا شد که چادری که با آن دست و پای رفیع را بسته بودند، سوخت و او رها شد و در حالی که در آتش می‌سوخت، از پشت بام به طبقه پایین رفت.

به گزارش یورونیوز، این دختر بنگله‌دیشی با ۸۰ درصد سوخته‌گی در ۲۱ حمل در شفاخانه جان داد. او پیش از مرگ، ادعای خود را در ویدیویی تکرار کرده است. رفیع در این ویدیو گفته است که «مدیر من را لمس کرد. تا آخرین نفس با این جنایت مبارزه می‌کنم.»

به آتش کشیدن این دختر، باعث خشم عمومی در بنگله‌دیش شده است. شیخ حسینه واجد، نخست‌وزیر این کشور، گفته است که هیچ یک از مجرمان از اقدام قانونی در امان نخواهد بود.

گفته شده است که به دلیل پی‌گیری نشدن پرونده‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی زنان در بنگله‌دیش، موارد تجاوز جنسی بر زنان در این کشور افزایش یافته است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا