رویدادهای داخلی

در غزنی ۱۹ جنگ‌جوی طالبان کشته شدند

افغان رادیو، کابل: اداره محلی غزنی از اجرای یک عملیات مشترک توسط نیروهای ویژه افغان و نیروهای هوایی حمایت قاطع علیه گروه طالبان در ولسوالی گیلان این ولایت خبر داده است.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در پی اجرای این عملیات در یک شبانه‌روز گذشته ۱۹ جنگ‌جویان طالبان در مربوطات ولسوالی گیلان کشته شده‌اند.

در خبرنامه گفته شده است که در این عملیات به نیروهای امنیتی افغان و حمایت قاطع آسیبی نرسیده است.

پیش از اعلام عملیات بهاری گروه طالبان زیر نام «الفتح»، تحرکات جنگ‌جویان این گروه برای حمله به مرکز غزنی افزایش یافته بود.

وحیدالله کلیم‌زی، والی غزنی، پیشتر از نیروهای حمایت قاطع و فرماندهی قول اردوی ۲۰۳ تندر خواستار افزایش حملات هوایی بر ضد جنگ‌جویان این گروه در غزنی شده بود.

اکنون از چندی بدین‌سو عملیات نیروهای افغان با پشتیبانی هوایی نیروهای حمایت قاطع در اطراف شهر غزنی و شماری از ولسوالی‌های این ولایت در جریان است.

دو روز پیش نیز مقامات محلی غزنی اعلام کردند که در پی این عملیات مشترک، یک فرمانده و ۱۹ جنگ‌جوی گروه طالبان در مربوطات این ولایت کشته شده‌اند.

پیش از این، شورای ولایتی غزنی هشدار داده بود که اگر تحرکات جنگ‌جویان طالبان در حومه‌های شهر غزنی مهار نشود، احتمال سقوط این شهر به دست این گروه متصور است.

غزنی در جنوب کشور یکی از ولایات ناامن است. گروه طالبان در ماه میزان پارسال با اجرای یک رشته حملات تلاش کرد تا مرکز این ولایت را تصرف کند، اما موفق نشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا